VIDEO Slovan sa nezľakol najlepšieho tímu KHL: Obrovskú drámu rozuzlilo až predĺženie!

Herná situácia pred bránou moskovského CSKAHerná situácia pred bránou moskovského CSKA Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase základnej časti KHL na domácom ľade s favorizovaným CSKA Moskva 1:2 po predĺžení. Na vypredanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa hostia ujali vedenia v 11. minúte po góle Kirilla Petrova, v druhej tretine síce vyrovnal Václav Nedorost, ale v predĺžení rozhodol o triumfe CSKA Pivcakin.

Prvá tretina ukázala rozdiely v korčuliarskych a technických schopnostiach súperov, domáci hráči vyvažovali nedostatky nasadením a bojovnosťou. Hráči CSKA dokázali v rovnovážnom stave prenikať pred Brusta, kým Slovan hrozil iba v presilovkách, tých odohral až štyri, ale ani jednu z veľkých príležitostí nevyužil. Najprv Cheechoo skúšal zasunúť odrazený puk za Sorokina, obetavo sa mu však vrhol do strely obranca Denisov, následne pálil v dobrej pozícii Zigo iba do súperovho brankára. Favorizovaní hostia svojim pohybom nútili slovanistov k chybám, najprv v početnej výhode Ničuškin z medzukružia mieril tesne vedľa, ale v 11. min. už po chybnej prihrávke Taffea otvoril skóre Petrov, keď zavesil pod brvno. Vzápätí mohol zvýšiť náskok Muršak, zblízka trafil Brusta. V závere tretiny zahodili domáci niekoľko sľubných šancí, Nedorost v presilovke sám pred Sorokinom napálil puk z otočky iba do brankára CSKA, potom rovnako pochodil Cheechoo, v ďalšej presilovke zlyhal v šanci Viedenský a Sorokin následne ukázal semafor Švarnému.

Hokejisti moskovského CSKA oslavujú Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

V druhej časti sa tempo hry ešte zvýšilo, hral sa živší, pútavejší hokej. V 24. minúte nezatvorili obrancovia Slovan priestor na modrej čiare a vytvorili diaľnicu Petrovovi, ten však v koncovke neuspel, rovnako ako Da Costa. "Belasí" odpovedali krásnou individuálnou akciou Vdiedenského, ktorej chýbalo iba gólové vyústenie. Domáci vystupňovali svoje úsilie a v 32. minúte sa dočkali zslúženého vyrovnania, keď po Jegličovej prihrávke namieril Nedorost zoči-voči Sorokinovi presne k žrdi - 1:1. Naďalej však pokračovalo trápenie slovanistov v presilovkách, na konci tretiny nevyužili už svoju šiestu.

Tomáš Zigo a Stephane Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

V treťom dejstve si dávali oba tímy už väčší pozor, aby nespravili chybu, ktorá by mohla byť osudná. V 48. min. mohol nakloniť misky váh na stranu "vojakov" Da Costa, Brust však jeho štipľavú delovku spoza kruhov vyrazil. Slovan hral naďalej s favoritom vyrovnanú partiu, chvíľami dokázal súpera aj zatlačiť, ale s pribúdajúcim časom sa dostával do koncovky stále ťažšie. Duel napokon dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre CSKA Pivcakin.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 32. Nedorost (Jeglič, Viedenský) - 11. Petrov, 63. Pivcakin. Rozhodovali: Gašilov, Ravodin - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše 28. Panin DKZ za nešport. správanie, 41. Denisov (obaja CSKA) 10 min, za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Brust - Plastino, Švarný, Meszároš, Luža, Ďaloga, Pokorný, Kundrátek, Bačik - Jeglič, Taffe, Nedorost - Cheechoo, Viedenský, Šťastný - Chipchura, Zigo, Valský - Šiška, Lušňák, Skalický

CSKA Moskva: Sorokin - Ožiganov, Denisov, Kiselevič, Kutuzov, Naumenkov, Panin, Pivcakin - Kugryšev, Scott, Telegin - Petrov, Popov, Ničuškin - Enlund, Da Costa, Muršak - Žarkov, Andronov, Kvartalnov - Košelev

Zverenci trénera Miloša Říhu tak na úvod trojzápasovej domácej série získal bod. Najbližšie privítajú v utorok o 19.00 h ďalšieho ašpiranta na titul SKA Petrohrad, šnúru zakončia štvrtkovým duelom so Severstaľom Čerepovec (19.00).