VIDEO Ter Stegen sa musel červenať: Obrovskými kiksami potopil Barcelonu!

Marc André ter Stegen sa musel červenaŤMarc André ter Stegen sa musel červenaŤ Zdroj: SITA

VIGO - Futbalisti FC Barcelona utrpeli druhú prehru v prebiehajúcom ročníku Primery División. V nedeľňajšom stretnutí 7. kola podľahli po veľkých individuálnych chybách Celte Vigo 3:4 a zotrvali na štvrtej priečke v tabuľke. Na čele je o skóre Atlético Madrid pred svojím mestským rivalom Realom.

Celta položila základ cenného triumfu už v prvom polčase, v ktorom sa "Barca" opäť nevyhla niekoľkým chybám a zbytočným stratám lopty. V 22. minúte potrestal chybnú rozohrávku Ter Stegena po rýchlej kombinácii Pione Sisto.

Následne zakončil brejk presnou prízemnou strelou Iago Aspas.

O ďalšie dve minúty si loptu zrazil do vlastnej siete v sklze Jéremy Mathieu a Celta viedla 3:0.

Po zmene strán sa "Barca" otriasla, Piqueho hlavičkou a Neymarovou premenenou penaltou znížila, no v tlaku svojho tímu urobil ďalší veľký kiks Ter Stegen. Pri rozohrávke trafil nabiehajúceho Pabla Hernandeza do hlavy a od neho sa lopta odrazila do siete.

Gerard Piqué v závere už len skorigoval druhou presnou hlavičkou na 3:4.

Celta Vigo - FC Barcelona 4:3 (3:0)
Góly: 22. Sisto, 31. Aspas, 33. Mathieu (vl.), 77. Hernandez - 58. a 87. Pique, 64. Neymar (z 11 m)

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Marc André Ter Stegen Celta Vigo FC
  • Zdroj: TASR, športky