Všetky špekulácie ukončené: Žilina definitívne rozhodla o osude trénera Guľu!

Adrián Guľa
Adrián Guľa

ŽILINA - Tréner lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 MŠK Žilina Adrián Guľa predĺžil kontrakt so svojím zamestnávateľom do 30. júna 2020.

Klub o tom informoval počas štvrtkovej popoludňajšej tlačovej konferencie na štadióne MŠK. Štyridsaťjedenročný kormidelník Guľa (nar. 29. júna 1975) vedie Žilinčanov od júna 2013, prišiel z AS Trenčín. Pôvodný kontrakt mu mal vypršať na konci júna 2018, teraz sa kouč dohodol na predĺžení zmluvy o ďalšie dve sezóny. V súvislosti s Guľom sa počas ostatných mesiacov spomínal záujem poľskej Legie Varšava či českých klubov Sparta Praha a Slavia Praha, ten sa však rozhodol zostať pod Dubňom.

"Ďakujem za dôveru. Je to obrovská odmena, nielen za moju prácu, ale prácu celého realizačného tímu. Som veľmi šťastný a nadšený, že tu môžem sedieť a pokračovať ďalej v tomto klube. Uplynulé tri roky boli zaujímavé a inšpirujúce. Neboli ľahké, ale boli potrebné pre náš rozvoj. Dnes sme radi, že môžeme spoločne napredovať a zlepšovať sa. V mojich očiach je Žilina veľký klub. Je to veľká odmena, ocenenie a uznanie. Do práce sa teším každý deň," povedal rodák z Novák Adrián Guľa a pokračoval: "Naštartovali sme projekt, ktorý potrebuje pečať, titul by mohol byť jedna z tých vecí. Baví ma pripravovať tím na medzinárodnú konfrontáciu, sledovať našich hráčov v mládežníckych výberoch v reprezentácii i práca s hráčmi, ktorí sú v našej akadémii. Aj to sú náležitosti, ktoré zavážili v prospech podpisu novej zmluvy." 

O ponukách, ktoré mal z iných klubov, Žilinčania vedeli, pretože Guľa ich o všetkom informoval, ale nechcel odchádzať od nedokončenej práce. "Nepozerám sa teraz na to, či som niekoho odmietol alebo či bola nejaká ponuka silnejšia alebo slabšia. Som rád, že niekto tak významný uzná prácu na Slovensku, pretože to nie je tradíciou. Najväčšie vyznamenanie však pre mňa prišlo týmto unikátnym kontraktom, ktorý nemá na Slovensku obdoby. Nepopieram, že to bude koniec mojej kariéry, človek nikdy nevie. Cítim sa tu dobre ja, aj moja rodina,“ povedal bývalý hráč Novák, Prievidze, Opavy, Púchova, Jablonca, Interu Bratislava či Viktorie Žižkov. 

"Tréner vniesol moderné prvky, chce sa zlepšovať. Samozrejme, bolo veľa šumov okolo jeho pôsobenia a možného odchodu. Sme presvedčení, že Aďova misia sa ešte neskončila a že toto rozhodnutie prinesie v budúcnosti pre Žilinu pozitíva. Máme pred sebou vízie a ciele, je toho veľa. Zotrvanie trénera bola pre nás absolútna priorita. Aj ďalší členovia realizačného tímu predĺžili kontrakty s klubom. Chceme byť vzorom v tom, ako robiť futbal v slovenských podmienkach," uviedol športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník a doplnil: "Adrián má slovo od majiteľa, že ak príde nejaká pre neho významná trénerská výzva, o všetkom sa dá diskutovať. Nie je to len o platnosti kontraktu, ale aj o vzťahoch. Boli signály z Česka, Poľska, bolo to reálne a tréner nás o tom informoval. Nad všetkými významnými ponukami však zrejme zvíťazila nedokončená výzva v tomto klube." 

V MŠK Žilina si vážia kvality svojho trénera, aj preto, že sú vďaka nemu úspešní aj na medzinárodnom prestupovom poli. "Samozrejme, že aj za túto skutočnosť patrí Adriánovi Guľovi naša veľká vďaka. Hráčov dokázal so svojím realizačným tímom pripraviť na takej úrovni, že dokázali plnohodnotne prestúpiť do zahraničia. Futbalisti ako Škriniar, Bénes, Mihalík, Jelič sa dostali na medzinárodnú úroveň a robia nám ďalej radosť aj v reprezentáciách. Veríme, že v mužstve je ďalší potenciál a má kvalitu napredovať. Sú tam zaujímaví hráči, na ktorých možno čakajú zaujímavé transfery. Je to dobré pre náš klub, aj pre slovenský futbal. Naši hráči majú už teraz režim, aký je v zahraničí bežný a po prestupoch inde nie sú až takí prekvapení náročnosťou tréningového procesu a sú pripravení na prechod do kvalitnejších líg a klubov," dodal športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník. 

Adrián Guľa skonštatoval: "Keď sa podaril unikátny transfer Laciho Bénesa, najväčšou hodnotou bol pre mňa telefonát a poďakovanie od jeho otca. Nie je to o financiách, ale o radosti, nadšení, vášni. Týmto podpisom som jasne deklaroval svoj postoj ku klubu. Nie je žiadna výstupná klauzula, že za toľko a toľko môžem odísť. Tento kontrakt je unikátny, je to pre mňa ocenenie. Nie je na Slovensku zvykom, aby takýto veľký klub vám dal dôveru najskôr na päť rokov, v priebehu nich ešte na štyri." 


Tagy: MŠK Žilina Adrián Guľa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
FOTO TASR - Erika Ďurčová

DISKUSIA