Tomi Kid sa rozlúčil víťazstvom: Gruzínca zdolal knokautom už v prvom kole!

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

NITRA - Slovenský boxer Tomáš Kovács sa so svojou profesionálnou kariérou rozlúčil víťazne. Na záver sobotňajšieho nitrianskeho galavečera zdolal hneď v prvom kole technickým knokautom Gruzínca Giorgiho Berošviliho, ktorému odplatil prehru rovnakým spôsobom z júna tohto roka.

"Vedel som, že musím ísť dopredu, lebo nie je obranár, ale útočník. Nacvičovali sme blízky boj, ako pred ním neutekať a pristúpiť k nemu. Prišiel tým o priestor na tvrdé údery, možno ho to zaskočilo. Naopak, ja som ho zatlačil a dal som mu niekoľko úderov na telo," povedal "Tomi Kid". 

Rukavice zavesil na klinec vo veku 39 rokov po jubilejnom 30. profesionálnom súboji s bilanciou 28 víťazstiev (z nich sedemnásť pred časovým limitom) a dve prehry (obe pred časovým limitom). V zbierke má medzinárodné opasky World Boxing Foundation i World Boxing Federation v poloťažkej hmotnostnej kategórii, v druhej menovanej verzii sa neskôr stal aj majstrom sveta či držiteľom internacionálneho primátu v ťažkej váhe.

V minulosti si vybojoval tiež európsky titul World Boxing Organization, ktorá je jedna zo štyroch najprominentnejších. Štrnásteho decembra 2013 neuspel v Alamodome v texaskom San Antoniu v stretnutí o opasok svetového šampióna s prívlastkom "Super" prestížnej World Boxing Association. V treťom kole bol technickým knokautom nad jeho sily Kazach Bejbut Šumenov.


Tagy: Tomi Kid Kovács

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Tomi KID Kovács

DISKUSIA