VIDEO Slovan pokračuje vo víťaznej fazóne: Triumf proti DAC zariadil Priskin

František Kubík z ŠK Slovan a Zoltán Kontár z FC DAC 1904 Dunajská Streda v súboji o loptu František Kubík z ŠK Slovan a Zoltán Kontár z FC DAC 1904 Dunajská Streda v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 82. minúte striedajúci Tamás Priskin. Slovan vyhral piaty zápas za sebou a v tabuľke si poistil tretie miesto. Dunajská Streda zostala na predposlednej 11. priečke.

Slovan nastúpil s úmyslom predĺžiť sériu štyroch víťazstiev a zároveň chcel stiahnuť manko na druhú Podbrezovú. Tréner Vukomanovič poslal na trávnik identickú zostavu ako v minulotýždňovom stretnutí proti Podbrezovej. Dunajská Streda zastavila šnúru neúspechov triumfom v Myjave a na Pasienkoch chcela bodovať.

V upršanom veternom počasí sa Slovan od úvodu tlačil dopredu, chýbala mu však presnejšia finálna fáza. Prvú šancu mal Čavrič, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, ale Kwin jeho strelecký pokus z dobrej pozície zblokoval. Následne neuspeli ani Soumah a Oršula. Belasí naďalej dobýjali obranný val súpera, defenzíva DAC však stála na pevných nohách. Po polhodine hry sa už domáci tešili, keď spoluprácu dvojice de Kamps - Čavrič zakončil Soumah, ale rozhodca Glova gól pre postavenie mimo hry neuznal. Tlak Slovana v závere prvého polčasu gradoval. Gól do šatne mohol streliť Kubík, keď prešprintoval polovicu ihriska a po samostatnej akcii vypálil len do pripraveného Slávika.

Po zmene strán sa v ofenzívnej činnosti osmelili aj hostia a viackrát pohrozili akciami po krídlach. Kombinačná hra však na ťažkom teréne robila problémy obom mužstvám a podľa toho vyzeralo aj dianie na trávniku. Po hodine hry kouč Vukomanovič posilnil domácu ofenzívu, keď poslal do hry Priskina a to sa neskôr ukázalo ako kľúčová zmena. V 71. minúte de Kamps vysunul Soumaha a jeho strela z hranice šestnástky len tesne minula bránu DAC. Slovanisti sa dočkali desať minút pred záverečným hvizdom. Soumah narysoval kolmicu na Priskina a maďarský reprezentant obstrelil Slávika - 1:0. Slovan si v závere tesný triumf postrážil a predĺžil víťaznú sériu na päť zápasov.

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 82. Priskin. ŽK: Kotula - Ljubičič, Štepanovský, Huk, Slávik. Rozhodoval: Glova, 806 divákov

Slovan: Mucha – Kotula (46. Ligeon), Saláta, de Marco, Kubík - Savičevič, de Kamps – Schet (90. De Sa), Soumah, Oršula (64. Priskin) – Čavrič

DAC: Slávik – Huk (86. Šabala), Ljubičič, Ľupták (69. Michalík), Kwin – Brašeň, Pambou, Vida, Živkovič – Kontár (83. Polievka), Štepanovský

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Súper hral veľmi dobre, organizovane, nedal nám veľa priestoru. Náročné podmienky boli rovnaké pre obe mužstvá. Práve v takýchto zápasoch rozhoduje individuálna kvalita, ktorá nám v prvom polčase chýbala. Pri góle sme mali šťastie, získali sme loptu v strede poľa a Priskin to vyriešil výborne. Som rád, že naša víťazná séria pokračuje."

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy: "Nemám veľmi čo povedať. V náročných podmienkach sme hrali takticky dobre. V prvom polčase sme súpera pustili do jedinej vyloženej šance. Podobný scenár bol aj po zmene strán, ale po našej obrovskej chybe v strede poľa sme inkasovali a to nás stálo lepší výsledok."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda