VIDEO Real Madrid potvrdil líderskú pozíciu, obrat Barcelony režíroval Messi a Suárez

Gareth Bale oslavuje gól so spoluhráčmiGareth Bale oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: Real Madrid, CD Leganes

MADRID - Futbalisti Realu Madrid si poistili vedúcu pozíciu v španielskej La Lige, keď v nedeľňajšom zápase 11. kola zdolali doma CD Leganes jasne 3:0. O prvé dva zásahy favorita sa postaral Gareth Bale, waleský krídelník v 38. minúte skóroval po vysunutí od Isca a krátko pred prestávkou sa presadil zblízka po hlavičkovom priťuknutí od Alvara Moratu.

Práve Morata dal v druhom polčase konečnú podobu výsledku, keď sa predral cez dvojicu obrancov a po tretí raz prekonal brankára hostí Serantesa. Vo večernom stretnutí prehrávala Barcelona na trávniku Sevilly od 15. min po góle Vitola, ale obrat v prospech hostí na konečných 2:1 zabezpečili Lionel Messi a Luis Suárez. Real vedie pred Barcelonou o dva body.