VIDEO Slovan rozobral ďalšieho súpera: Nezastaviteľný Jeglič sa blysol hetrikom!

Žiga JegličŽiga Jeglič Zdroj: khl.ru

JEKATERINBURG - Hráči Slovana Bratislava uspeli v prvom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) po pauze vyhradenej pre potreby reprezentačných výberov, keď v utorok zvíťazili na ľade tímu Avtomobilist Jekaterinburg 4:1. Zverenci trénera Miloša Říhu nadviazali na triumf v ostatnom súboji pred prestávkou, keď tri body získali v Čerepovci (3:1).

O utorkovom víťazstve "belasých" rozhodli dva presilovkové góly slovinského legionára Žigu Jegliča v druhej tretine. V prvej časti otvoril skóre duelu Kanaďan Jonathan Cheechoo, ktorého v 12. min pred bránkou súpera našiel krajan Jeff Taffe. Za domácich vyrovnal o štyri minúty neskôr český útočník Petr Koukal v početnej výhode. Po spomenutých zásahov Slovinca Jegliča sa domáci snažili niečo urobiť so zápasom, ale brankára Justina Poggeho už neprekonali. V posledných sekundách duelu slovinský reprezentant spečatil hetrik gólom do prázdnej bránky pri hre domácich bez gólmana.

Slovan aktuálne figuruje na 12. priečke v tabuľke Západnej konferencie. Z doterajších 26 vystúpení nazbieral 35 bodov pri skóre 63:79. Bratislavčania majú na svojom konte rovnaký počet bodov ako jedenásty Spartak Moskva.

"Belasí" sa najbližšie predstavia vo štvrtok 10. novembra na ľade kazašského Barysu Astana.

Kontinentálna hokejová liga 2016/2017 - utorok - výsledok:

Avtomobilist Jekaterinburg - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 16. Koukal - 12. Cheechoo (Taffe, Smoleňák), 28. Jeglič (Švarný), 39. Jeglič (V. Nedorost), 60. Jeglič
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Gofman - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 3700 divákov

Zostavy:
Jaketerinburg: Ustinskij - Kivistö, Ščitov, Andersen, D. Megalinskij, Vasilevskij, Timašov, Žuravľov - Simakov, Tičar, Golyšev - Michnov, Koukal, Garejev - Moňa, Torčeňuk, Česalin - Alexejev, Volkov, Romanov - Mingalejev
Slovan: Pogge - F. Novák, A. Meszároš, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - V. Nedorost, Jeglič, A. Šťastný - T. Kopecký, Zigo, Valský - Lušňák, Chipchura, Michal Hlinka

Viac o téme: Avtomobilist Jekaterinburg HC Slovan Bratislava Žiga Jeglič
  • Zdroj: SITA, športky