Ďalšia rana pre zdrvenú legendu českého hokeja: Majetok Čechmánka pôjde opäť do dražby!

Český brankár Roman Čechmánek
Český brankár Roman Čechmánek

OLOMOUC - Realitná spoločnosť Gaute sa znova pokúsi vydražiť časť majetku bývalého hokejového brankára Romana Čechmánka, ktorého súd pred dvoma rokmi poslal do insolvencie. Do opakovanej dražby, ktorej koniec je naplánovaný na 13. decembra, bude zaradená reštaurácia a bývalý domov dôchodcov v Prostějove.

Vyvolávacia cena týchto nehnuteľností bola znížená z 6,1 milióna korún na 4,6 milióna, informoval Petr Bartoš zo spoločnosti Gaute. "Prvá dražba tohto objektu prebehla 26. októbra s vyvolávacou cenou 6,1 milióna korún. Tejto dražby sa nikto nezúčastnil, preto je realizovaná opakovaná dražba so znížením minimálneho podania," uviedol Bartoš.

Pripomenul, že súbežne s touto nehnuteľnosťou bol v októbri v dražbe ponúknutý aj pivovar U Leva v Zlíne, ktorý tiež patril Čechmánkovi. "Dražby sa zúčastnil jeden záujemca. Dosiahnutá cena činí 7,777 milióna korún," podotkol Bartoš. Čechmánek, ktorý si zarobil desiatky miliónov korún počas hokejovej kariéry, v ktorej hral aj v NHL, sa dostal do problémov svojim podnikaním. Z minipivovara a reštaurácie v Zlíne chcel vytvoriť rodinnú značku, zavrel však zhruba za rok. Dlhoval firmám, ktoré pre neho stavali, insolvenčný návrh prišiel už na jeseň roku 2013. Tento rok vyhlásil súd konkurz aj na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešove.

Pred dvoma rokmi sa písalo, že za brankárom zostali dlhy vyše 100 miliónov korún. Keďže však mnohé pohľadávky odmietal uznať, niektorí veritelia ich predali pod cenu. "Teraz je prihlásených 78 veriteľov s pohľadávkami takmer 22 miliónov korún," uviedol Bartoš. Podľa júnového aktualizovaného súpisu konkurznej podstaty má Čechmánkov majetok hodnotu takmer 59 miliónov korún. Súčasťou dražby zlínskeho minipivovara bola aj nekompletná technológia, ďalšie vybavenie a pozemky. Vrátane pozemku sa teraz draží aj nehnuteľnosť v Prostějove.

Podľa skorších informácií MfDnes chcel štyridsaťpäťročný Čechmánek podnikať aj v Chorvátsku, kde vlastnil polku statku. Po začatí konkurzu však nemohol s majetkom nakladať a tiež na seba vyhlásil osobný bankrot. Podľa odhadov si za hokejovú kariéru, ktorú strávil prevažne vo vtedy úspešnom Vsetíne, zarobil okolo 250 miliónov korún.


Tagy: Roman Čechmánek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA