VIDEO Hossa blízko trónu strelcov NHL: Súperov ničí už v štyroch zápasoch v rade

Marián Hossa oslavuje víťazný gólMarián Hossa oslavuje víťazný gól Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Hossa že už nevie strieľať góly? Omyl! Slovenský veterán stále dokáže v zámorí naháňať súperom strach. Hneď ako prekročil hranicu 500 strelených gólov, z chuti sa zahryzol do šiestej stovky. Už v štyroch stretnutiach v rade mohol dvíhať ruky nad hlavu a oslavovať so spoluhráčmi.

I keď je pravdou, že slovenský veterán má v tíme už aj defenzívne povinnosti, stále má čuch na góly. Všetky vyrazené puky sa mu lepia na hokejku, a to nie je náhoda. Jeho pozičná hra je na špičkovej úrovni. Vždy má dokonalý prehľad o polohe svojich spoluhráčov a preto vie kam si treba nakorčuľovať. Až tri z jeho posledných štyroch gólov boli dorážky, no hoci to vyzerá jednoducho, určite to tak nie je. V takýchto situáciách treba reagovať v zlomku sekundy.

Ak to takto pôjde ďalej, Hossa hravo prekoná svoj strelecký zápis z minulej sezóny. Na jeho vyrovnanie mu stačia ďalšie štyri presné zásahy. Gólovú šnúru začal zápasom proti deravému Dallasu. Do konca predĺženia nezostávalo už ani 30 sekúnd, keď Hossa napriahol zo stredu útočného pásma, využil clonenie Anisimova, a strelil víťazný gól.

Mohlo by vás zaujať: Päťstogólová legenda NHL Marián Hossa: Pozrite si video s najparádnejšími momentami jeho kariéry

37-ročný rodák zo Starej Ľubovne sa presadil aj v nasledujúcom stretnutí so St. Louis. V riadnom hracom čase to bol jediný gól jeho tímu, no aj tak stačil aspoň na vybojované predĺženie, ktoré Blackhawks znovu pretavili v zisk druhého bodu.

V stretnutí s Washingtonu to bol súboj dvoch veľkých mien. Oba tímy patria k absolútnej špičke. Do konca zostávalo iba 23 sekúnd, Chicago prehrávalo o gól, no vtedy sa k puku dostal Hossa. Pohotovou dorážkou vyrovnal na 2:2, čím zaistil tímu aspoň bod.

Slovenskí fanúšikovia sa tešili aj dnes. V nočnom zápase na seba natrafili dva tímy, ktoré získali nad dvadsať bodov. Chicago najskôr viedlo 1:0, následne však inkasovalo dva zlepené góly, lenže ešte do konca druhej tretiny zavelil k finálnej otočke slovenský útočník. Schmaltz napriahol od modrej, jeho delovku vyrazil Montoya iba pred seba, kde už číhal Hossa a vyrovnanie bolo na svete.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Foto a VIDEO: nhl.com
  • Zdroj: sportky - Rendek