FOTO Diváci sa budú mať na čo pozerať: Legendárny Gretzky v žltej animovanej podobe

Wayne Gretzky
Wayne Gretzky

BRATISLAVA - V slávnom americkom animovanom seriály si už zahralo mnoho hviezd a taktiež športovcov, no z hokejistov sa tejto pocty dočkal ako prvý "The Great One". Bezkonkurenčne najlepší hokejista všetkých čias sa predstaví v animovanej podobe a v tradičnej žltej farbe v dieli Simpsonovcov.

Epizóda by malo uzrieť svetlo sveta 11. decembra. Komediálny scenárista Al Jean, ktorý má Simpsonovcov pod palcom od roku 1998 nemal s výberom mnoho starostí: "Ľudia sa hádajú o mnohých veciach, no keď príde reč na najlepšieho hokejistu histórie, neexistuje žiaden rozpor. Vždy je to on. Nemyslím si, že na svete existuje človek, ktorý by bol v hocijakej veci lepší ako je Gretzky v hokeji."

Jeho rekord už možno nikdy nebude prekonaný, veď kto iný by mohol streliť 894 gólov a k nim pridať 1963 asistencií? K takýmto číslam sa neblížia ani ďalší velikáni. Ani nedávno zosnulý Gordie Howe či Jaromír Jágr. "Pokiaľ ide o úspech, jediný, kto mu môže konkurovať je Magic Johnson v NBA, potom už len sestry Williamsové v tenise," dodal Jean.

 

 


Tagy: Wayne Gretzky Al Jean

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
nhl.com

DISKUSIA