VIDEO Slovan to zvládol bravúrne: Perfektným záverom pochoval nádeje veľkého favorita!

Slovan uspel na ľade konferenčného rivala a veľkého favoritaSlovan uspel na ľade konferenčného rivala a veľkého favorita Zdroj: hcslovan.sk

BRATISLAVA - Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 4:1.

Hostia odštartovali aktívnejšie, no ich rozlet pribrzdilo skoré vylúčenie Cheechooa za vyhodenie puku. Bratislavčania dokázali veľkú časť oslabenia udržať puk mimo svojho obranného pásma a po obnovení rovnovážneho počtu si vypracovali aj prvú vážnejšiu príležitosť. Následne sa na trestnú lavicu porúčal Valský, domáci si však druhú presilovú hru skrátili príliš veľkým počtom hráčov na ľade. V druhej polovici úvodnej dvadsaťminútovky mal viac práce Proskurjakov, najbližšie k inkasovaniu sa ocitol v 15. minúte, keď puk prekĺzol za jeho chrbát, ale nie za bránkovú čiaru. O odpoveď sa snažil Galuzin, ktorý v dobrej pozícii netrafil dobre. Torpedo malo chvíľu pred sirénou ešte jednu šancu, Pogge si poradil s pokusom Normana.

Na začiatku druhej tretiny si prvú kompletnú presilovku zahral Slovan a zužitkoval ju. V 23. minúte našiel Taffe rozbehnutého Jegliča, ktorý prestrelil Proskurjakova a otvoril skóre. Nižnij Novgorod vzápätí takmer vyrovnal, Ashtonovi sa nepodarilo zakončiť ideálne. V ďalšej početnej výhode sa "belasí" dostali k možnostiam na zvýšenie náskoku, nepochodili Plastino ani dorážajúci Kopecký so Smoleňákom. Presne v polovici stretnutia zneškodnil Pogge nebezpečnú strelu Lofquista od modrej čiary, domáci v tom čase mali k dispozícii presilovku a pohrozili i druhýkrát Lofquistom, hosťujúci brankár bol aj tentoraz na mieste. Pribúdajúce vylúčenia na strane Slovana nakopli Torpedo do tlaku, v prevahe o dvoch mužov to do tretice vyskúšal Lofquist, Pogge uspel tiež v tomto mikrosúboji. Bratislavčania odolali dlhému úseku, keď korčuľovali 3 proti 5, zvládli to s veľkou pomocou Poggeho, ktorý zlikvidoval šancu Siomina či nájazd Ashtona už pri hre 5 na 5. Hostia sa vďaka presilovke nadýchli až v závere dejstva, gólový efekt to neprinieslo.

V 42. minúte odklial Vorobjov bránku Slovana a vyrovnal na 1:1. Zakrátko mohol Norman poslať domácich aj do vedenia, neprekonal Poggeho. Vsietený gól ich dostal na koňa, k čomu prispel siedmy dvojminútový trest "belasých". Torpedo sa dopustilo defenzívnej chyby práve vo fáze, keď kontrolovalo vývoj. Osamotený Musatov dorazil puk za Proskurjakova a prinavrátil hosťom najtesnejší náskok. S blížiacim sa koncom tretej tretiny už obe mužstvá bojovali disciplinovanejšie, na ľade tak bolo menej priestoru. Bratislavčania sa skôr sústredili, aby sa súper neusadil pred Poggem, Nižnij Novgorod už druhýkrát nezvládol vyrovnať. Naopak, drámu nepripustili zásahmi v predposlednej minúte Nick Plastino a Radek Smoleňák, ktorý sa presadil do prázdnej bránky.

Torpedo Nižnij Novgorod - HC Slovan Bratislava 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 42. Vorobjov (Frolov, Siomin) - 23. Jeglič (Novák, Taffe), 50. Musatov, 59. Plastino (Chipchura), 59. Smoleňák (Musatov, Kopecký). Rozhodovali: Belov, Gofman - Kučava, Novikov (všetci Rus.), vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Torpedo: Proskurjakov - Osipov, Vorobjov, Jegoršev, Aľajev, Višnevskij, Lofquist - Daugavinš, Siomin, Frolov - Potapov, Galuzin, Gračov - Ashton, Rasskazov, Žerdev - McMillan, Mozer, Norman

Slovan: Pogge – Ďaloga, Novák, Plastino, Starosta, Rosandič, Bačík, Pokorný - Jeglič, Taffe, Cheechoo – Smoleňák, Kopecký, Musatov – Chipchura, Zigo, Valský – Hlinka, Lušňák, Vopelka - Šiška

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Mužstvo splnilo to, čo sme po ňom pred zápasom chceli, hrali sme zodpovedne, disciplinovane. Dôležité bolo, že sme ustáli dve presilovky o dvoch hráčov. Dali sme na ľade Novgorodu štyri góly a myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Chcem pochváliť všetkých hráčov, ktorí nastúpili do zápasu."

Najbližšie sa zverenci Čecha Miloša Říhu predstavia v sobotu 26. novembra o 15.00 h SEČ na klzisku moskovského Spartaka.