VIDEO Diváci sa nestačili čudovať: Dráma s 9 gólmi, dva zásahy v nadstavení a obrat

Crystal Palace - Swansea CityCrystal Palace - Swansea City Zdroj: SITA

SWANSEA CITY - Na štadióne Liberty vo waleskom Swansea sa diváci nestačili čudovať. V zápase dvoch tímov z nižších poschodí najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League Swansea City - Crystal Palace (5:4) videli deväťgólovú drámu, pričom sedem gólov padlo po prestávke a štyri sa zrodili v priebehu jedenástich druhopolčasových minút. Bolo to druhé víťazstvo Swansea v aktuálnom ročníku, pričom prvé dosiahla v úvodnom kole.

Hrdinom tohto sobotňajšieho duelu 13. kola Premier League sa stal náhradník Fernando Llorente. Španielskeho útočníka Swansea poslal tréner Bob Bradley na trávnik v 66. minúte, pričom dvoma gólmi v nadstavenom čase otočil výsledok z pohľadu Swansea z 3:4 na 5:4. Domáci viedli už 3:1, ale hostia predviedli výnimočný obrat a po uplynutí riadneho hracieho času vyhrávali 4:3. Už sa zdalo, že Crystal Palace preruší 5-zápasovú šnúru prehier, lenže Llorente bol proti. Jeho góly prišli v prvej a tretej minúte nadstaveného času. El Rey Leon (leví kráľ), ako prezývajú bývalého hráča Athletica Bilbao, Juventusu Turín a FC Sevilla, pritom pred týždňom chýbal v mužstve v zápase proti Evertonu a jeho agent sa v talianskych médiách vyjadril, že veci pod novým koučom Bobom Bradleym nejdú dobre. Proti Crystalu Palace ho tréner vytiahol v 66. minúte a hneď pri prvom kontakte Llorenteho s loptou - po jeho zblokovanej hlavičke - padol gól Leroya Fera. No a v nadstavenom čase dvakrát skóroval a vykopal pre svoj tím tri cenné body.

"Bol to fantastický a bláznivý zápas. Neuveriteľná senzácia vyhrať spôsobom, akým sme vyhrali. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Potrebujeme sebavedomie a verím, že tento zápas nám veľmi pomôže. Som šťastný, že som k výhre pomohol gólmi," citovala oficiálna webová stránka klubu Swansea City dvojgólového strelca. "Dnes patrí môjmu mužstvu plný kredit. Hráči bojovali až do konca. Za odmenu dostanú deň voľna navyše,“ tlmočil portál BBC slová trénera Swansea Boba Bradleyho, ktorý prevzal mužstvo 3. októbra tohto roku. Bol to 21. zápas v histórii Premier League, v ktorom padlo deväť alebo viac gólov. Swansea strelila päť gólov iba druhýkrát v tejto súťaži, prvý raz to bolo v auguste 2012, keď nad QPR vyhrala 5:0.

Viac o téme: Crystal Palace Swansea City