VIDEO Jágr ide po krku ďalšej legende: Pod novým trénerom našiel stratenú formu

Jaromír Jágr (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčmiJaromír Jágr (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA

CHICAGO - Jaromír Jágr skóroval v prvom stretnutí Floridy po zmene trénera a pomohol tímu k zisku bodu za prehru v Chicagu 1:2 po samostatných nájazdoch. Gól českej hokejovej legendy tak priniesol Panthers aspoň bod.

Trénerom Floridy sa stal do konca sezóny generálny manažér Tom Rowe a aj pod jeho vedením nastupoval Jágr v elitnej formácii. Na začiatku tretej tretiny vyrovnal v presilovej hre na 1:1. K českému útočníkovi, ktorý sa pohyboval pred bránkou, sa dostal puk od korčule protihráča Duncana Keitha a pohotovo ho doklepol nad betón Coreyho Crawforda.

Štyridsaťštyriročný hráč gólom ozdobil 1652. štart v súťaži, čím sa v historickom poradí podľa počtu odohraných zápasov vyrovnal štvrtému Markovi Recchimu. Zároveň sa Jágr opäť priblížil aj k druhej priečke v produktivite všetkých čias a na Marka Messiera stráca už len sedem bodov.

"Bol neskutočný. V tejto aréne po vás idú s neskutočnou rýchlosťou, ale Jags hral naozaj neuveriteľne," rozplýval sa Rowe nad výkonom najstaršieho hráča súťaže.

Jágr mohol v poslednej minúte rozhodnúť o výhre Floridy, ocitol sa na chvíľu osamotený pred bránkou, ale na Crawforda tentoraz nevyzrel. Stretnutie tak dospelo až k nájazdom, v ktorých zariadili Chicagu bonusový bod Arťom Panarin a Richard Pánik. Gólman Chicaga kryl všetky tri pokusy.

Rowe ale mal po zápase pre svojich zverencov len slová chvály. "Darilo sa nám opäť vyprodukovať veľa strieľať, 39 pokusov proti tak dobrému tímu je veľmi dobré číslo. V našej hre bolo veľa pozitív, máme po dnešku na čom stavať," doplnil kouč, ktorý v základe nechal aj Jakuba Kindla.

Viac o téme: Jaromír Jágr Richard Pánik Florida Panthers Tom Rowe Chicago Blackhawks