Astronomické sumy! Pozrite si rebríček najbohatších športovcov histórie

Tiger Woods, Michael Jordan a Floyd Mayweather
Tiger Woods, Michael Jordan a Floyd Mayweather

NEW YORK - Najbohatším športovcom histórie je podľa časopisu Forbes legendárny americký basketbalista Michael Jordan, ktorý si doteraz zarobil 1,7 miliardy dolárov. Za šesťnásobným víťazom NBA nasledujú americkí golfisti Tiger Woods, Arnold Palmer a Jack Nicklaus, na piatom mieste je sedemnásobný majster sveta formuly 1 Nemec Michael Schumacher.

V prvej desiatke sú vedľa štyroch golfistov, troch basketbalistov a Schumachera ešte americký boxer Floyd Mayweather a anglický futbalista David Beckham.
 
Päťdesiattriročný Jordan si počas športovej kariéry zarobil 93 miliónov dolárov, oveľa viac peňazí ale získal vďaka lukratívnym sponzorským zmluvám, predovšetkým s firmou Nike. Má tiež podiel v klube NBA Charlotte Hornets, vystupoval tiež v reklamách a vo filmoch.
 
Vlani Jordan vysúdil 8,9 milióna dolárov na reťazci obchodov s potravinami za zneužitie svojho mena, celú čiastku ale venoval na dobročinné účely v Chicagu. Teraz vyhral obdobný súd s čínskym výrobcom športového tovaru, ktorý sa ťahal od roku 2012.
 
Najbohatší športovci podľa Forbesu (v miliardách dolárov):
 
1. Michael Jordan (basketbal) 1,7 
2. Tiger Woods (golf) 1,65
3. Arnold Palmer (golf) 1,35 
4. Jack Nicklaus (golf) 1,15
5. Michael Schumacher (motorizmus ) 1,0 
6. Kobe Bryant (basketbal) 0,77
7. Floyd Mayweather (box) 0,765 
8. Phil Mickelson (golf) 0,76
9. David Beckham (futbal) 0,73
10. Shaquille O'Neal (basketbal) 0,7

Tagy: David Beckham Tiger Woods Michael Jordan Floyd Mayweather

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA