Unikátny zápis v prvej lige: Hokejisti Prešova si pýtajú miesto v knihe rekordov!

HC Prešov Penguins - Spišská Nová Ves
HC Prešov Penguins - Spišská Nová Ves

PREŠOV – V stredajšom zápase prvej hokejovej ligy medzi Prešovom a Spišskou Novou Vsou, ktorý vyhrali domáci 9:1, sa zrodil zaujímavý štatistický údaj. Prešovčania zaznamenali pri päťminútovej presilovke štyri góly a v priebehu tohto krátkeho časového úseku utiekli súperovi z 1:1 na 5:1.

Dokázali tak veľa vyťažiť z pravidla hovoriaceho o tom, že pri tomto treste sa vylúčený hráč po góle nevracia do hry, ale si ho musí odsedieť až do konca. Na strane hostí bol previnilcom najskúsenejší hráč na ľade a slovenský exreprezentant Ľubomír Vaic.

Igor Svítok, zakladateľ Knihy slovenských rekordov, hovorí o dvoch rekordných zápisoch z hokejového prostredia v nej. Prvým je víťazstvo 82:0 slovenských hokejistiek nad Bulharskom v roku 2008. Druhým gól Žilinčana Petra Siváka v domácom extraligovom vystúpení s Popradom v roku 2012. "Toto by bol s najväčšou pravdepodobnosťou tretí, lebo zatiaľ žiaden podobný neevidujeme a štyri góly v jeden päťminútovej presilovke sa tak často nevidia. Keď funkcionári klubu zašlú žiadosť na zaevidovanie, fotokópiu zápisu o stretnutí, dve tri fotografie k tomu, budeme sa tým zaoberať. Keď sa dopátrame k tomu, že ide o rekordný zápis, pošleme mužstvu certifikát," uviedol I. Svítok. Riaditeľ HC Prešov Penguins František Pulščák dodal: "Urobíme čo bude treba a pokúsime sa byť v knihe rekordov."


Tagy: HC Prešov Penguins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - HC Prešov Penguins

DISKUSIA