Skvelý vstup do olympijskej kvalifikácie: Slovenky vynulovali kazašské súperky

Slovenky sa radujú po výhre nad KazaškamiSlovenky sa radujú po výhre nad Kazaškami Zdroj: hockeyslovakia.sk

STAVANGER - Slovenské hokejové reprezentantky úspešne začali boj o postup na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu. V piatok vyhrali v ich prvom zápase na turnaji F-skupiny 3. kola olympijskej kvalifikácie v nórskom Stavangeri nad Kazachstanom 3:0.

Zverenky trénera Andreja Schöbera sa ešte stretnú s Maďarkami (sobota 17. decembra, 15.00) a Nórkami (nedeľa 18. decembra, 18.00). Ak chcú Slovenky pomýšľať na postup, potrebujú ísť do každého zápasu s cieľom vyhrať, keďže do ďalšej fázy sa prebojujú iba víťazky turnaja.

Slovensko - Kazachstan 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 19. Mikesková (Kapustová), 46. Ištocyová, 58. Ihnaťová. Rozhodovali Granová (Švéd.), Ketonenová (Fín.), vylúčené: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0

zostava SR: Kiapešová - Lalíková, Frühauf-Karafiátová, Čurmová, Kapustová, Ištocyová, Drábeková, Zálešáková, Cagáňová - Miháliková, Lúčová, Kollová - Klimášová, Mikesková, Ihnaťová - Obercianová, Korenková, Gápová - Maskaľová

Andrej Schöber (tréner slovenskej hokejovej reprezentácie žien): "Každé  víťazstvo teší, ešte viac ak sa zrodí vo vstupnom zápase významného podujatia. Mali sme dobrý začiatok stretnutia, prvých päť minút sme Kazašky do ničoho nepustili. Prišli však prvé vylúčenia a s nimi nervozita na naše hokejky. Súperky to vycítili a desať minút boli veľmi nepríjemné. O to viac, že sme štyrikrát museli na trestnú lavicu. Prišiel však prvý gól, keď po rotácii okolo bránky Kazašiek strelu Kapustovej dorazila Mikesková.  Dievčatá sa upokojili a po prvej prestávke už dominovali. Hoci stredná časť nepriniesla gól, mali sme dosť šancí a prečíslení na zvýšenie náskoku. Kompatný kolektívny výkon sme napokon korunovali dvoma gólmi v záverečnej tretine. Vo výkone máme ešte isté rezervy, musíme zrýchliť rozohrávku z vlastného pásma a zvýšiť agresivitu v koncovke. Zo šancí, aké sme mali dnes, musí padnúť viac gólov. Pozreli sme si večerný duel našich budúcich súperiek.  Domáce Nórky potvrdili úlohu favorita, ale svoje kvality majú aj Maďarky: smerom dopredu sú aktívne, agresívne. Na domácu bránku vyslali 23 striel, Nórky mali len o sedem pokusov viac."