VIDEO Česi sa museli skloniť pred genialitou súpera: Po víťaznom góle nešetrili chválou

Reprezentanti Dánska sa radujú z triumfuReprezentanti Dánska sa radujú z triumfu Zdroj: SITA

MONTREAL - Český hokejový tím do 20 rokov v riadnom hracom čase nespoznal premožiteľa, no tabuľkové postavenie mu aj tak nepraje. Môžu za to dve prehry v kľúčových zápasoch s Dánskom a Švajčiarskom, ktoré prišli v oboch prípadoch v prvej minúte predĺženia.

Česi prekvapivo vyhrali prvý zápas nad obhajcom titulu Fínskom 2:1. Potom však prišli dôležité stretnutia s výkonnostne podobnými mužstvami zo Švajčiarska a Dánska. Prehry v predĺžení majú za následok to, že hoci má Dánsko rovnako ako Česko na konte 5 bodov, je nad ním. To isté bude platiť aj o Švajčiarsku, ktoré najbližšie čaká vzájomné meranie síl s Dánskom. Pokiaľ vyhrá, bude mať taktiež 5 bodov a odtlačí Česko až na štvrtú priečku.

I keď prehra s Dánskom poriadne zabolela, českí komentátori športovo uznali kvality súpera. Keď prekonali prvotnú horkosť porážky, individuálnu akciu Froma vychválili do nebies. A veru bol na to dôvod. 19-ročný mladík v službách Rögle sa ukážkovo zbavil obrancu a backhandom nedal brankárovi Vladařovi šancu. "Táto bodová strata môže český tím poriadne mrzieť. Treba však priznať, že kľučka, ktorú predviedol dánsky útočník bola exkluzívna a fantastická. To, čo predviedol, je individuálna akcia ako hrom. Pre nás je to obrovské sklamanie, ale Fromova kľučka bola fantastická, rovnako ako zakončenie," komentovali rozhodujúci gól stretnutia českí komentátori.

Viac o téme: Česko Dánsko
  • Zdroj: športky