VIDEO Neúspešný vstup Kataláncov do nového roka: Hviezdna Barcelona nestačila na Bilbao

Lionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmiLionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BILBAO - Vo štvrtkovom prvom osemfinálovom súboji španielskeho Kráľovského pohára zvíťazili futbalisti Athletica Bilbao doma nad obhajcom FC Barcelona 2:1. Odveta je na programe 11. januára.

Domáci v záverečnej 20-minútovke už za stavu 2:1 dostali dve červené karty, hostia to ale nevyužili. V prvom polčase sa presadili Aritz Aduriz (25. min.) a Iňaki Williams (28.), v 52. minúte znížil Lionel Messi. Potom na San Mames po druhých žltých kartách museli z ihriska domáci Raul Garcia (74.) a Ander Iturraspe (80.), Katalánci však vyrovnať nedokázali.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:1 (2:0)