Slováci sa v NHL predviedli: Gáborík po dlhej pauze opäť skóroval, Chára i Sekera bodovali

Zdeno Chara a Vincent Trocheck Zdeno Chara a Vincent Trocheck Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík prelomil v zámorskej NHL jedenásťzápasové strelecké mlčanie a v noci na nedeľu prispel jedným gólom k triumfu Los Angeles nad Minnesotou 4:3 po predĺžení. Bol to jeho druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe. V bránke sa z víťazstva tešil jeho krajan Peter Budaj.

Obranca Zdeno Chára sa jednou asistenciou podieľal na hladkej výhre Bostonu na Floride 4:0 a pripísal si aj dva plusové body. Čistým kontom sa zaskvel brankár hostí Tuukka Rask. Andrej Sekera zaznamenal gólovú prihrávku pri úspechu Edmontonu na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení.

NHL - výsledky:
Buffalo - Winnipeg 4:3,

Philadelphia - Tampa Bay 4:2,

Los Angeles - Minnesota 4:3 pp /za domácich Gáborík 1+0, Budaj 24 striel/21 zákrokov/,

Toronto - Montreal 3:5,

Ottawa - Washington 0:1,

Florida - Boston 0:4 /za hostí Chára 0+1/,

New Jersey - Edmonton 1:2 pp /za hostí Sekera 0+1/,

Columbus - NY Rangers 4:5,

St. Louis - Dallas 4:3,

Arizona - NY Islanders 2:1 pp a sn,

Calgary - Vancouver 3:1,