VIDEO Inter Miláno zdolalo Udinese, AC zvíťazilo bez zraneného Kucku gólom v závere

Hráč Interu Milána Ivan Perišič strieľa víťazný gólHráč Interu Milána Ivan Perišič strieľa víťazný gól Zdroj: TASR

UDINESE - Futbalisti Interu Miláno si z Udinese odniesli tri body za nedeľňajšie víťazstvo 2:1 v stretnutí 19. kola Serie A.

Domáci viedli od 17. min gólom českého mladíka Jakuba Jankta, ale Ivan Perišič presnými zásahmi v nadstavenom čase prvého polčasu a v 87. min rozhodol o triumfe "nerazzurri".

Atalanta Bergamo zvíťazila na pôde Chieva Verona 4:1, keď o svojom triumfe rozhodla už v prvom polčase, ktorý vyhrala po dvoch góloch Alejandra Gomeza a jednom Andreu Contiho 3:0. Druhý tím tabuľky AS Rím si odváža z ihriska FC Janov tri body po výhre 1:0, ktorú zariadil vlastným gólom obranca Janova Arman Izzo.

Lazio Rím zvíťazil nad nováčikom Crotone 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 90. minúte Ciro Immobile. Domáci v prvom polčase nevyužili možnosť streliť gól, keď v 31. minúte Lucas Biglia nepremenil pokutový kop.

Milánske AC sa na svojom ihrisku trápilo s Cagliari a napokon vďaka gólu Kolumbijčana Carlosa Baccu z 88. min zvíťazilo 1:0. V zápasovej súpiske na strane domácich nefiguroval Juraj Kucka. Slovenský reprezentant utrpel na piatkovom tréningu zranenie operovaného kolena a kouč Vincenzo Montella ho tak z preventívnych dôvodov nechal oddychovať na tribúne.

Líder tabuľky Juventus Turín získal tri body za domáci triumf 3:0 nad Bolognou.

Juventus Turín - Bologna 3:0 (2:0)
Góly: 7. a 55. Higuaín, 41. Dybala (z pok. kopu)

AC Miláno - Cagliari 1:0 (0:0)
Gól: 88. Bacca. ČK: 90.+4 Alves (Cagliari). /J. Kucka (AC Miláno) nefiguroval na zápasovej súpiske

Udinese - Inter Miláno 1:2 (1:1)
Góly: 17. Jankto - 45.+ a 87. Perišič

Chievo Verona - Atalanta Bergamo 1:4 (0:3)
Góly: 62. Pellissier - 4. a 23. Gomez, 42. Conti, 69. Freuler

FC Janov - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 36. Izzo (vlastný)

Lazio Rím - Crotone Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 90. Immobile.​​

Sassuolo Calcio - FC Turín 0:0

Stretnutie Pescara - Fiorentina s plánovaným výkopom o 15.00 h odložili pre nepriaznivé podmienky na neurčito.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno Udinese Juraj Kucka