VIDEO Messi opäť hlavnou hviezdou: Ďalšou technickou parádou poslal Barcelonu do štvrťfinále!

Lionel Messi oslavuje svoj parádny víťazný gólLionel Messi oslavuje svoj parádny víťazný gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona postúpili do štvrťfinále Španielskeho pohára Copa del Rey. Blaugranas po prehre 1:2 v Bilbau na domácom Nou Campe nečakala jednoduchá úloha, no hviezdne juhoamerické trio MSN zariadilo postup katalánskeho giganta do štvrťfinále.

Dôležitý prvý gól domácich strelil v 35. minúte Luis Suárez. Po polčasovej prestávke pridal v 48. minúte druhý zásah Barcelony Brazílčan Neymar, ktorý premenil nariadený pokutový kop. Potom však nečakane udreli hostia, keď v 51. minúte vrátil Bilbao do hry Enric Saborit.

Následne prišla ďalšia hviezdna chvíľka argentínskeho fenoména v drese Blaugranas. Leo Messi v 78. minúte strelil postupový gól Barcelony, keď sa opäť prezentoval technickou parádou z priameho kopu. Lopta sa od tyče odrazila do bránky Bilbaa a bezmocný brankár nemal nárok.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastián postúpili do štvrťfinále španielskeho Kráľovského pohára. Po domácom triumfe 3:1 v prvom osemfinálovom dueli remizovali v stredajšej odvete na ihrisku Villarrealu 1:1. Medzi osmičku najlepších sa dostali aj Alaves a druholigový Alcorcón.

FC Barcelona - Bilbao 3:1
/prvý zápas 1:2, postúpil FC Barcelona/

Villarreal - San Sebastián 1:1
/prvý zápas 1:3, postúpil San Sebastián/

Alaves - La Coruňa 1:1
/prvý zápas 2:2, postúpil Alaves/

Cordoba - Alcorcón 1:2
/prvý zápas 0:0, postúpil Alcorcón/