VIDEO Výnimočné hokejové podujatie: Česko-slovenský tím mieri na rybníkový šampionát!

Úchvatný pohľad na dejisko šampionátuÚchvatný pohľad na dejisko šampionátu Zdroj: Facebook World Pond Hockey Championship

PLASTER ROCK - Toto je skutočne možné iba v Kanade. Kolíska hokeja organizuje výnimočný hokejový šampionát priamo pod holým nebom a na zamrznutej prírodnej ploche.

Celé podujatie má názov World Pond Hockey Championship a zúčastní sa ho až 120 tímov z celého sveta. Chýbať nebude ani česko-slovenský tím. Amatérski hokejisti s názvom 1. Československá hokejová legie si idú do Kanady splniť detský sen.

Šampionát sa uskutoční vo februári v meste Plaster Rock v provincii New Brunswick. Amatérsky turnaj patrí medzi najväčšie hokejové akcie v celej Severnej Amerike. Minulý rok ho dokonca zahajoval legendárny Wayne Gretzky.

Pravidlá sú úplne podobné ako v klasickom zápase na rybníku. Tímy proti sebe nastupujú so štyrmi hráčmi v poli bez brankára, kde neplatia žiadne čiary na ľade a bránka je veľmi nízka. Ani samotní hokejisti nedisponujú žiadnym špeciálnym vybavením a vystačia si iba s hokejkou a korčuľami. Jednoducho pravý rybníkový zápas. S tým rozdielom, že namiesto priateľského stretnutia s kamarátmi pôjde o majstrovstvá sveta.

„Veľmi sa na majstrovstvá teším, je to jedinečná príležitosť zahrať si hokej na svetovej úrovni. Budeme sa snažiť vrátiť s dobrým výsledkom,“ prezradil jeden z členov mužstva Kamil Barbierik pre o2sport.cz.

Viac o téme: World Pond Hockey Championship
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook World Pond Hockey Championship, VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy