VIDEO Budaj neprišiel iba o víťaznú sériu: Oshieho delovka baví fanúšikov

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: TASR

WASHINGTON - Trvalo to krásnych päť zápasov, no teraz je tomu koniec. Peter Budaj dlho nepoznal chuť prehry, no v nedeľu ho z bránky vyhnali hokejisti Washingtonu Capitals. Hoci viac shutoutov nemá v NHL nikto, Budaj inkasoval až štyri góly z 15 striel. Po dvoch tretinách musel striedať a do brány sa už nevrátil.

Hoci v piatich zápasoch si slovenský brankár až trikrát udržal čisté konto, žiadne veľké pochvaly neprichádzali. Tréner Darryl Sutter dokonca Budaja skritizoval po výhre 1:0 nad Philadelphiou: "Nebola to len jeho zásluha. Nemal veľa práce, akurát musel zastaviť pár pukov. Myslím, že tam boli niektoré dorážky, kde si mohol počínať lepšie, vyriešili to až chlapci pred ním, ale mohli sme kvôli tomu prehrávať."

V stretnutí s najlepším tímom NHL nemal Budaj svoj deň a okrem víťaznej série prišiel aj o niečo iné. Štvrtý gól v jeho sieti mal na svedomí T. J. Oshie, ktorý v ťažkej pozícii puk bez prípravy poslal skrz nekrytý roh brány do siete. Trafil presne fľašku s vodou, a tá po tvrdom zásahu explodovala a jej obsah sa rozlial po ľadovej ploche. Presne tento gól bol poslednou kvapkou v pohári trpezlivosti trénera Suttera, ktorý sa o pár minút neskôr rozhodol vymeniť Budaja za Zatkoffa.

Viac o téme: Washington Capitals Peter Budaj Los Angeles Kings T. J. Oshie
  • Zdroj: športky