Krajči sa vyjadril ohľadom budúcnosti Slovana v KHL: Bez tejto pomoci to nejde!

Predseda predstavenstva a generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči počas tlačovej konferencie HC Slovan Bratislava pred začiatkom sezóny
Predseda predstavenstva a generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči počas tlačovej konferencie HC Slovan Bratislava pred začiatkom sezóny

BRATISLAVA - Na zostávajúce dve stretnutia Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 (KHL) 14. a 15. februára zhodne doma o 19.00 h proti Medveščaku Záhreb nastúpi HC Slovan Bratislava - už bez šance na play-off - v avizovanom zložení.

"Ročník dohrajú všetci hráči, čo je záväzok voči našim divákom. Mužstvo bude kompletné. Po dvoch zostávajúcich zápasoch tí mladí hráči, ktorí budú môcť pokračovať v slovenskej lige, v nej budú pokračovať. Aj ostatní môžu ďalej hrať, ale je to na šikovnosti ich agentov. Je to u každého individuálne, záleží na tom, či má s nami podpísanú zmluvu na rok alebo dva. Je záujem aj o zahraničných hráčov, ale dali sme si podmienku, aby tí hráči 15. februára boli tu," skonštatoval v pondelok generálny manažér bratislavského klubu Maroš Krajči. Medveščak po výpredaji kádra prehral posledných šesť stretnutí, vo všetkých padlo minimálne päť gólov. "Odišlo im veľa hráčov, aj tréner. Ostatní však budú motivovaní ukázať sa. Uvidíme na ľade. Faktom je, že takto dohrávali už posledné zápasy, padlo v nich veľa gólov, bolo to skôr rozlietané, útočné. My musíme hrať naplno od prvej minúty a pre našich divákov, aby sme sa rozlúčili so sezónou tak, ako si to zaslúžia."

Pre mužstvo sa sezóna v KHL skončí v polovici februára, pre klub vzhľadom na povinnosti mládežníckych tímov v apríli. "Všetci pracujeme a robíme všetko, aby KHL pokračovala," podotkol Krajči, podľa ktorého absencia Slovana vo vyraďovacích súbojoch o Gagarinov pohár nebude mať zásadný vplyv na jeho pokračovanie v nadnárodnej súťaži. "Vždy je lepšie, keď sa rokuje z pozície mužstva, ktoré je v play-off, ale verím, že to, čo nás drží a pomáha nám, sú naši diváci. Obrovský záujem, ktorý tu je, vnímajú aj naši partneri - aj ruskí. Pre nich je každá návšteva zápasu zážitkom. KHL sa nedá robiť na Slovensku bez pomoci ruských partnerov," pokračuje Krajči, podľa ktorého polovica hráčskeho kádra už dostala ponuku na ďalší ročník. "Otázka, ako sa rozhodnú, je na nich." 


Tagy: Maroš Krajči HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA