V Trenčíne sa trénuje intenzívnejšie ako v Holandsku: Nikdy som takto tvrdo nepracoval

Holandské dvojičky Milton a Rodney Kloosterovci počas tréningu AS Trenčín
Holandské dvojičky Milton a Rodney Kloosterovci počas tréningu AS Trenčín

TRENČÍN - Dvadsaťročné holandské dvojičky Milton a Rodney Kloosterovci (nar. 26. novembra 1996) prišli počas zimnej prestávky do futbalového klubu AS Trenčín s cieľom vybojovať si miesto v A-mužstve úradujúceho slovenského majstra a výkonnostne ísť v kariére opäť o krok vpred.

"Príchod do AS je pre nás skvelou príležitosťou," povedal na trenčianskom klubovom webe za oboch súrodencov Milton Klooster.

Rodáci z Vlaardingenu si pochvaľujú kvalitu tréningového procesu v AS. "Náročnosť tréningov na tejto úrovni je pre mňa novinkou. Nikdy som takto tvrdo nepracoval. Cítim síce únavu, ale som spokojný. Dnes nemám problém urobiť v zápase desať kilometrov. Som rád, že som sa posunul," skonštatoval o pár minút starší krídelník Milton. Jeho slová doplnil pravý obranca Rodney: "V Holandsku sa nás stále pýtali, ako sa cítime. Ak mužstvo povedalo, že je unavené, druhý tréning nebol. Tu v Trenčíne je to iné."   

Obaja začínali s futbalom v spomenutom Vlaardingene. "Mali sme šesť rokov. Ešte sme nemali desať, keď prišla ponuka z Feyenoordu Rotterdam. Otec však rozhodol, že je ešte veľmi skoro. O dva roky v jedenástich nás tam napokon pustil. Ja som po dvoch rokoch prešiel do Excelsioru a brat zostal vo Feyenoorde až do devätnástich rokov," prezradil futbalový životopis oboch Rodney Klooster, ktorý začal aktuálny ročník v druholigovom FC Dordrecht. Milton hral za rezervu NEC Nijmegen.

V jednom tíme účinkovali spolu naposledy vo farbách spomenutého Feyenoordu Rotterdam - od jedenástich do trinástich rokov. "Teraz si to opäť užívame. Je to skvelé,“ uviedol Milton, ktorý na otázku, týkajúcu sa futbalových kvalít, odpovedal veľmi jednoznačne: "Rýchlostne sme na tom podobne, ale ja som lepší futbalista ako môj brat." Mladší z dvojičiek Rodney však veľmi rýchlo dodal: "Na mojej strane je psychická odolnosť a ochota pracovať."


Tagy: AS Trenčín Milton Klooster Rodney Klooster

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa; Video: šport v RTVS

DISKUSIA