Skvelá správa pre slovenský biatlonový tím: Kuzminová si to napokon rozmyslela!

Anastasia Kuzminová počas rýchlostných pretekov v Hochfilzene
Anastasia Kuzminová počas rýchlostných pretekov v Hochfilzene

HOCHFILZEN - Dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová pomôže na MS v rakúskom Hochfilzene slovenským biatlonistkám v piatkových pretekoch štafiet.

Aj keď pôvodne sa uvažovalo, že sa sústredí už len na individuálne vystúpenie v záverečnom dni v pretekoch s hromadným štartom, rozhodla sa pomôcť tímu a v štartovnej listine sa objavilo jej meno.

Kuzminovú už dlhšie trápi zdravotný stav, ktorý jej nedovolil nastúpiť v mix štafetách a vo vytrvalostných pretekoch. V piatok pobeží slovenské kvarteto v zostave Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková a Jana Gereková.

Podľa tímovej skladby je zrejmé, že na prvých dvoch úsekoch by sa nemal stratiť kontakt s najlepšími, ďalšia dvojica by sa mala vynasnažiť príliš nestratiť a ak streľba dopadne dobre, tak sa pokúsiť o naplnenie cieľa, figurovať v najlepšej desiatke.

Na štarte sa zoradí od 14.45 až 23 štafiet, Slovenky s číslom 16, ktoré vyjadruje aj ich sezónnu úspešnosť v seriáli Svetového pohára. Zatiaľ v troch doterajších pretekoch obsadili postupne 16., 12. a 14. miesto. S číslom jeden vybehnú na trať Nemky s absolútnou úspešnosťou troch víťazstiev z troch možných. Zaujímavé je, že v každých pretekoch SP vždy za nimi skončili Francúzky.


Tagy: Anastasia Kuzminová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA