Hokejisti Detvy prežili chvíle hrôzy: Desivé detaily havárie a tragický koniec!

Juraj Petro
Juraj Petro

DETVA - Veľmi nepríjemnú situáciu v minulom týždni pred začiatkom semifinále play-off Budiš I. ligy zažilo kvinteto hokejistov Detvy.

Juraj Petro, Lukáš Říha, Branislav Srnka, Peter Lunter a Rastislav Gašpar totiž boli cestou z Banskej Bystrice do Detvy svedkami autonehody, pri ktorej prišlo o život dvojmesačné bábätko.

"Videli sme, ako sa motorové vozidlo rútilo na nás, strhlo volant a prevrátilo sa. Hneď sme sa vrátili na miesto nehody. Videli sme, že v aute je vzadu dieťa a vodička bola na prednom sedadle. Obe boli zranené a ja som hneď volal sanitku. Spoluhráči sa snažili obom pomôcť a vybrať ich z auta. Po chvíli sa matka začala pýtať, kde ma svoje bábätko, ktoré sme v prvom momente nevideli. Našli sme ho ležať mimo auta dolu hlavou. Braňo Srnka spolu s Lukášom Říhom sa ho hneď snažili oživovať, až kým neprišla pomoc. Bábätko ešte v tom čase dýchalo, no po prevoze do nemocnice zomrelo," opísal okamihy hrôzy útočník Juraj Petro pre portál prvaliga.sk.

O deň neskôr už štyria z nich nastúpili v domácom prostredí v súboji proti Michalovciam. V stretnutí prehrávali v 50. min 1:4, ale podarilo sa im otočiť nepriaznivý stav na 5:4 a ujať sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Pre Juraja Petra to bol prvý duel po dvojmesačnej absencii. "Návrat bol naozaj veľmi ťažký. Sám som sa trochu obával, dva mesiace sú ozaj dosť dlhá doba. Moje zranenie bolo vážnejšieho charakteru. Tréner ma zaradil do štvrtej formácie. Často nás na ľad neposielal, ale to, čo od nás chcel, sme splnili aj v poslednej tretine, kde sme točili len tri päťky. Občas na ľad poslal aj nás. Naša formácia dokázala skórovať a prispela k obratu," poznamenal Petro.

V piatok sa z triumfu tešila Detva, no o deň neskôr sa radovali Michalovce. Pod Poľanou triumfovali vysoko 6:2 a sériu vyrovnali na 1:1. Jej tretí a štvrtý duel sa uskutoční v utorok a stredu na ľade michalovskej Dukly.


Tagy: Rastislav Gašpar HC 07 Detva Lukáš Říha Juraj Petro Branislav Srnka Peter Lunter

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hokej.sk

DISKUSIA