VIDEO Neuveriteľne dlhá tajbrejková dráma v Dubaji: Murray odvrátil sedem mečbalov!

Brit Andy MurrayBrit Andy Murray Zdroj: TASR

DUBAJ - Mužský tenisový turnaj Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE vo štvrtok zažil nevídanú tajbrejkovú drámu, z ktorej vyšiel ako šťastný víťaz Brit Andy Murray. Svetový hráč číslo 1 Murray bol vo štvrťfinále s Nemcom Philippom Kohlschreiberom na pokraji vyradenia, keď v tajbrejku druhého setu čelil siedmim mečbalom.

Všetky odvrátil a nedoprial svojmu súperovi štvorstý víťazný zápas na profesionálnom okruhu ATP. Tajbrejk s 38 bodmi trval 31 minút a Murray za stavu 19:18 premenil ôsmy setbal. Vyrovnal stav setov na 1:1 (prvý prehral v tajbrejku 4:7) a potom už svojho súpera prevalcoval 6:1.

Výsledok 20:18 v tajbrejku sa podľa oficiálneho portálu ATP World Tour zrodil po šiesty raz od roku 1991, keď sa tento druh skrátenej hry v tenise zaviedol. Za zmienku stojí aj fakt, že za stavu 15:15 už boli obaja aktéri takí pomýlení či unavení z neustále pokračujúceho diania, že si zabudli vymeniť strany. Menili si ich až za stavu 16:16. "Nikdy predtým som neodohral tajbrejk podobný tomuto," povedal v prvej reakcii Murray podľa BBC.

Súper Murrayho v semifinále vzíde z dvojice Lucas Pouille (Fr.-7) - Jevgenij Donskoj (Rus.).

Viac o téme: Andy Murray Philipp Kohlschreiber