Neuveriteľná cesta slovenského brankára: Najskôr nevídaný lazaret, potom šok na letisku!

Pavol Penksa
Pavol Penksa

KIRKCALDY - Škótsky druholigový futbalový klub FC Raith Rovers vyriešil trable s brankárskou otázkou angažovaním slovenského gólmana Pavla Penksu. Tridsaťjedenročný spišskonovoveský rodák, ktorý naposledy pôsobil vo fortunaligovom Tatrane Prešov, sa upísal do konca sezóny, referuje web Raith Rovers.

Škótsky klub z mesta Kirkcaldy počas ostatného obdobia postupne pre zranenia prišiel minimálne na mesiac o všetkých troch brankárov - Kevina Cuthberta, Aarona Lennoxa a Conora Brennana. V minulotýždňovom ligovom dueli na pôde tímu Ayr United (1:0 pre Ayr) musel tréner Rovers Gary Locke postaviť medzi tri žrde útočníka Ryana Stevensona (Raith Rovers má v kádri aj stredopoliara Ryana Stevensona, pozn.). "Bola to strašná skúsenosť. Nechcel som chlapcov nechať v štichu, no verím, že sa to už nikdy viac nestane," vyhlásil Stevenson, citoval ho web BBC.

V stredajšom ligovom dueli proti FC St. Mirren už svätyňu Raith Rovers kryl Penksa a svojmu novému tímu vychytal prvé víťazstvo od 29. októbra - domáci uspeli 2:0. V desaťčlennom pelotóne im patrí 7. priečka so ziskom 29 bodov (bilancia 7-8-12).

Nechýbalo veľa a slovenský brankár vôbec nemusel zasiahnuť do stredajšieho stretnutia. Do Škótska mal pricestovať v nedeľu ráno, pred odletom mu však na bratislavskom letisku ukradli pas a iné dokumenty. Penksa napokon odletel do Škótska v pondelok ráno na vlastné náklady s narýchlo vystavenými náhradnými papiermi cez Viedeň a Brusel, aby sa do Kirkcaldy dostal čo najskôr. Podrobnosti o útrapách Penksovej cesty zverejnil jeho nový zamestnávateľ na svojom webe.

Pavol Penksa na Slovensku pôsobil aj v Šali, Ružomberku, Dunajskej Strede, Podbrezovej či Borčiciach, zahraničné skúsenosti zbieral v Česku, Maďarsku a na Cypre. 


Tagy: Pavol Penksa FC Raith Rovers

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA