Peter Budaj sa má čím popýšiť: FOTO novej masky slovenského brankára NHL

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: nhl.com

TAMPA BAY - Slovenský brankár Peter Budaj má vo svojom novom pôsobisku k dispozícii už aj novú masku. Gólman bol do tímu Tampa Bay Lightning vymenený pred prestupovou uzávierkou z Los Angeles Kings.

Slovenský gólman aj tentokrát zostal verný známemu umelcovi Davidovi Gunnarsonovi, s ktorým spolupracuje už desať rokov. Ten na vytvorenie novej masky využil špeciálne 3D farby, ktoré celý výtvor krásne rozžiarili. 

Dominantné je hlavné logo Lightning doplnené nápisom TAMPA BAY a tiež alternatívnym logom. Pod bielou mriežkou je umiestnené číslo (31), ktoré je podobne ako alternatívne logo a postavička zo Simpsonovcov vytvorené trendovým skicovaním. Budaj zostal verný aj Nedovi Flandersovi, ktorý je tentokrát nenápadne umiestnený na pravej strane. Na hlave má helmu Thora - germánskeho boha hromu a bleskov. 

Nová maska Petra Budaja Galéria fotiek (2) Zdroj: facebook - Peter Budaj

Slovenský brankár od svojej výmeny absolvoval osem zápasov, ale v siedmich z nich robil len náhradníka ruskej jednotke Andrejovi Vasilevskému, ktorý v noci vychytal triumf Tampy nad Floridou 3:2. Budaj mal pri svojom jedinom doterajšom štarte v drese Lightning úspešnosť zákrokov 88,2%, keď inkasoval štyri góly z 34 striel. 

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Peter Budaj Tampa Bay Lightning
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: nhl.com
 • Zdroj: športky

Súvisiace články