Sagan sa drží nohami pevne na zemi: Prečo som tak skromný? Pretože...

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan je jeden z najväčších favoritov víkendových pretekov Milan-San Remo v Taliansku. Tourminátor prichádza ako súčasný majster sveta a bude dúfať, že opäť potvrdí svoju kvalitu a zvíťazí.

Mnoho konkurenčných cyklistov vynakladá obrovskú námahu na prípravu a sú pod veľkým tlakom očakávaní. Naopak Sagan sa na skúšobnej jazde Tirreno-Adriatico ukázal vo výbornej forme a veľkej pohode. Dôkazom toho bola aj situácia, pri ktorej sa bez problémov vyhol staršej babičke a jej psovi, ktorí mu skrížili na trati cestu. Kým ostatní cyklisti si neustále lámu hlavu s tým ako rodáka zo Žiliny zastaviť a následne aj poraziť, on si vychutnáva kľudnú prípravu so svojím tímom Bora-Hansgrohe. A to aj v spoločnosti svojej manželky Kataríny. "Myslieť stále na cyklistiku je pre mňa jeden z posledných problémov, ktoré by som mal mať. Nepociťujem nejaký stres, pretože som považovaný za favorita v každých závodoch. Po siedmich rokoch som si už na to zvykol. Snažím sa byť šťastný a užívať si tieto výnimočné momenty. Dúfam, že to tak bude čo najdlhšie."

Populárny športovec prehlásil, že aj vzhľadom na svoje renomé a všetky doterajšie úspechy zostáva pokorný. "Prečo som taký skromný? Pretože ani najväčší chlap nedokáže lietať bez lietadla. Všetci by sme sa mali držať nohami pevne na zemi," vyhlásil Sagan.

Peter označil závody Milan-San Remo za jedny z jeho najobľúbenejších, pritom patria medzi tie najdlhšie a najnáročnejšie cyklistické závody, ktoré je veľmi jednoduché prehrať. Samozrejme aj tentokrát má slovenský jazdec len tie najvyššie ambície.

"Uvidíme, čo sa v sobotu udeje. Ja som hlavne rád za Tirreno-Adriatico, že sa mi darilo. Som spokojný s mojou formou. Budem spokojný, aj keď nevyhrám. Možno nejako dokážem rozhodnúť, kto zvíťazí," povedal s úsmevom Sagan a dodal: "Samozrejme, že nedokážem urobiť všetko, ale s niektorými sa môžem trochu hrať," povedal na margo svojich rivalov.

"Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili dobre. Ak sa necítite v pohode, potom skončíte na okraji závodov. Pravda je, že veľa bude závisieť od vetra na Poggiu. Dlhé roky tu bývalo počas závodov veterno a je potom veľmi náročné urobiť nejaký rozdiel. V každom prípade cyklistika sa vyvíja, ale je dôležité, aby sa jazdec cítil dobre. Potom sa môžete odtrhnúť, ale proste potrebujete mať svoj dobrý deň," dodal slovenský fenomén.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
facebook Peter Sagan

DISKUSIA