VIDEO Wawrinka mal po prehre ťažké srdce na Federera: To je ale debil!

Stan WawrinkaStan Wawrinka

INDIAN WELLS - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal piatykrát v kariére víťazom prestížneho turnaja ATP 1000 v kalifornskom Indian Wells. Vo finále dvojhry si ako nasadená deviatka poradil so svojím krajanom a trojkou "pavúka" Stanom Wawrinkom 6:4, 7:5. Pre Federera je to jubilejný 90. titul na najvyššej profesionálnej úrovni.

Stan Wawrinka mal po zápase na Federera ťažké srdce. Prehru niesol naozaj ťažko a vyhŕkli mu aj slzy. V pozápasovom vyjadrení však pobavil celý štadión hláškou, ktorou odrovnal aj 35-ročného tenistu: "Rád by som pogratuloval Rogerovi. On sa smeje. To je ale debil!" Samozrejme to myslel s humorom, veď je o nich známe, že sú dobrými kamarátmi.

Už päťnásobný šampión z púštneho dejiska Federer následne objasnil, že sa snažil Wawrinku chlácholiť mimikou: "Nechcel som sa tváriť vážne, keď sa ku mne obrátil. Malo v tom byť, že bude v poriadku. Myslel som si, že ho vari rozveselím. Podľa mňa sa mi to aj podarilo." Na doplňujúcu otázku, či ho už niekto počastoval práve takto, odvetil, že veľa, veľakrát, a pobavene pokračoval: "Beriem to ako kompliment. Nie vždy sú naokolo kamery, občas mimo ich dohľadu čosi také schytám. Vlastne, pomerne často. Na kurte sa mi to stalo premiérovo, ale nie je to zlý pocit."

Federer a Wawrinka v roku 2008 získali zlatú medailu vo štvorhre na OH 2008 v Pekingu, v sezóne 2014 boli hlavnými strojcami historického triumfu krajiny helvétskeho kríža v Davisovom pohári reprezentačných družstiev mužov. Mali si čo v súkromí vysvetľovať, keď Federerova manželka Mirka Vavrinecová počas semifinále na šampionáte ATP World Tour Finals 2014 v Londýne počuteľne nazvala Wawrinku ufňukancom. Federer teraz zvýšil v bilancii zo vzájomných súbojov na 20:3.

Viac o téme: Roger Federer Stan Wawrinka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: youtube; VIDEO: youtube
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články