Mladý Schumacher prelomil mlčanie o otcovi: Čo povedal o legendárnom pilotovi?

Mick Schumacher a jeho otec Michael
Mick Schumacher a jeho otec Michael

BERLÍN – Už sú to 3 roky od vážnej nehody bývalého pilota efjednotky Michaela Schumachera. Jeho rodina sa rozhodla o legendárnom pretekárovi mlčať, a tak médiá nemajú žiadne bližšie informácie o jeho stave. Jeho meno sa však na okruhoch nevytratilo, dobré meno mu robí jeho osemnásťročný syn Mick.

Mick Schumacher pokračuje v otcových šľapajach a už vo svojom mladom veku stihol zaznamenať úspech. V talianskej Formule 4 sa celkovo umiestnil na skvelom druhom mieste. V nasledujúcej sezóne bude hájiť farby rovnakého talianskeho tímu Prema, ale už vo Formule 3. Pred štartom novej sezóny hovoril pre nemeckú televíziu RTL o svojej kariére. To však nie je všetko, prvýkrát prelomil mlčanie o svojom otcovi.


"Môj otec je pre mňa vzorom. Je najlepší a je môj idol," prezradil mladý Mick. Ten sa netají tým, že jeho cieľom je stať sa majstrom sveta v slávnej efjednotke.

Mladý Schumacher pretekal v uplynulých dvoch sezónach v F4 a v ďalšej kariére by mal pôsobiť v F3.  Jeho otec vyhral päť z rekordných siedmich titulov majstra sveta počas pôsobenia vo Ferrari. Stále sa zotavuje z vážnych zranení hlavy, ktoré utrpel pri páde počas lyžovačky v závere roka 2013.


Tagy: Michael Schumacher Mick Schumacher

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia, SITA

DISKUSIA