Rozvlnil sieť aj proti slávnemu Realu Madrid: Bývalý reprezentant po jari ukončí kariéru

Rastislav Michalík
Rastislav Michalík

STAŠKOV - Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec.

Štyridsaťtriročný stredopoliar (nar. 14. januára 1974), ktorý hráva v rodnom Staškove na Kysuciach za miestny FK Slávia, to potvrdil v rozhovore pre web nasekysuce.sme.sk. "Po dohode s prezidentom klubu Petrom Fučekom som sa rozhodol, že odohrám ešte jar a s aktívnou kariérou skončím," uviedol Michalík, ktorý v minulosti hrával aj za Banskú Bystricu, Třinec, Duklu Praha, Příbram, Liberec, Spartu Praha, Kayserispor, Ried a Trnavu.

V Sparte Praha bol aj kapitánom. V Lige majstrov odohral dvadsať stretnutí, v reprezentácii si pripísal 21 štartov. Do mysle futbalových fanúšikov sa zapísal okrem iného gólom do siete Realu Madrid: Ikera Casillasa prekonal v novembri 2001 na pražskej Letnej, Sparta vtedy v LM podľahla "bielemu baletu" 2:3.

"Po skončení sezóny plánujem rozlúčkový zápas, v ktorom si zmerajú sily Slovensko a Česko. S organizáciou mi pomáhajú Ladislav Petráš a Igor Demo. Prídu chalani, s ktorými som hral v reprezentácii za Slovensko, z Čiech to budú väčšinou chalani zo Sparty. Účasť prisľúbili takmer všetci, až na dvoch hráčov. Detailnejšie to budem riešiť pár týždňov pred stretnutím, s určitosťou však môžem povedať, že zápas sa bude hrať v sobotu 24. júna v Staškove," doplnil Michalík pre nasekysuce.sme.sk.


Tagy: Rastislav Michalík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
sfz.sk

DISKUSIA