VIDEO Pekarík sa v Nemecku konečne dočkal: Nefalšovanú gólovú radosť vystriedal smútok!

Peter Pekarík sa dočkal prvého bundesligového góluPeter Pekarík sa dočkal prvého bundesligového gólu Zdroj: herthabsc.de

BERLÍN - Slovenský futbalista Peter Pekarík zaznamenal v piatok svoj premiérový gól v nemeckej Bundeslige. Obranca Herthy Berlín ale nezabránil prehre v domácom dueli 26. kola s Hoffenheimom 1:3.

Pekarík sa presadil v 32. minúte, keď sa dostal k lopte na pravej strane šestnástky a presnou strelou k bližšej žrdi si v 151. bundesligovom vystúpení otvoril gólový účet. Okamžite po zásahu rozradostený šprintoval v ústrety svojmu nemenej natešenému trénerovi Pálovi Dárdaiovi. "Dobrý chlapec, tvrdo pracujúci futbalista. Bol to pre neho pekný moment," uviedol v prvej reakcii na zásah svojej spoľahlivej "včeličky" maďarský kouč. Pekarík získal bundesligový titul s VfL Wolfsburg v ročníku 2008/2009, hráčom Herthy je od 31. augusta 2012. V piatok odohral celý zápas.

Hoffenheim ale ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Andreja Kramariča. Hertha dohrávala bez vylúčeného Maximiliana Mittelstädta a tlak hostí nevydržala. Štvrťhodinu pred koncom skóroval Niklas Süle, v závere aj Kramarič a Hoffenheim sa posunul priebežne na tretiu priečku tabuľky. Hertha je piata.

Hertha BSC Berlín – TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:1)
Góly: 32. PEKARÍK – 39. a 86. Kramarič (prvý z 11m), 76. Süle, ČK: 57. Mittelstädt (Hertha)