Cyklistická rodina stojí za Saganom: Sedem dôvodov, prečo je Tourminátor úspešný!

Peter Sagan spolu s jeho cyklistickou rodinouPeter Sagan spolu s jeho cyklistickou rodinou Zdroj: katesagan.blogspot.sk

BRATISLAVA - Za veľkými úspechmi slovenského fenomenálneho Petra Sagana stojí okrem jeho nádhernej manželky Kataríny aj jedna veľká cyklistická rodina. Slovenská posádka tímu Bora-Hansgrohe sa skladá z najbližších spolupracovníkov, ktorí sú pre Tourminátora nesmierne dôležití.

Pomáhajú mu cítiť sa čo najlepšie, aby sa mohol plne sústrediť na svoje výkony. V tíme panuje veľká pohoda a doslova rodinná atmosféra, ktorú pokope drží silné puto. Katarína Saganová opísala cyklistickú rodinku svojho populárneho manžela, ktorá sa skladá zo siedmich ľudí:

Juraj Sagan - cyklista

Saganovho brata opísala ako veľmi vtipného človeka, ktorý v tíme šíri pozitívnu atmosféru a zábavu. "Juraj je pre Petra obrovskou oporou, pretože práve on je dôvod, kvôli ktorému si Peter ako malý chlapec sadol na bicykel. Podobne ako Peter, aj Juraj je známy svojím saganovským humorom, takže na cestách sa nikdy nenudíme. Som veľmi rada, že s Peťom majú skvelý vzťah a sú si navzájom oporou," napísala.

Juraj Sagan Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Martin Palkovič

 

Michael Kolář - cyklista

Podľa Kataríny mal byť tým, ktorý Petrovi pomáha s tréningom a zároveň si spoločne užili rôzne bláznovstvá na dvoch kolesách: "Na Slovensko sa presťahoval ako 10-ročný chlapec z Kanady, takže preto ho prezývame Kanaďan. Mišo je športovo veľmi zdatný a vždy spolu chodili na tréningy a sústredenia. Bavila ich horská cyklistika a 'blbnutie' na bicykli, čo predtým v Kanade nezažil. To je vec, ktorá ich vždy spájala."

Michael Kolář Galéria fotiek (8) Zdroj: Facebook - Michael Kolář

 

Maroš Hlad - masér

Je ďalším dôležitým členom v cyklistickej rodine. "Je bývalým cyklistom a neskôr sa pohyboval v ženskej hádzanej. Pôsobil ako masér v slovenskej cyklistickej reprezentácii, odkiaľ sa pozná s Peťom. Peťovi jeho masáže veľmi vyhovovali a keď bola možnosť mať v tíme vlastného maséra, tak Peťo neváhal a okamžite ho oslovil," povedala Katarína, ktorá mu zložila aj obrovskú poklonu: "Maroš je skutočný majster svojho remesla."
 
Saganov masér Maroš Hlad Galéria fotiek (8) Zdroj: bora-hansgrohe.com


Ján Valach - športový riaditeľ


Veľmi potrebným členom tímu je samozrejme riaditeľ. Je taktiež bývalým cyklistom, takže v cyklistike je doma. "V Peťovi videl vždy veľký potenciál a po skončení kariéry začal pracovať ako riaditeľ slovenskej reprezentácie, kde boli spolu v kontakte. Peťo bol vždy spokojný s jeho zodpovedným prístupom k práci, a preto ho odporučil ako športového riaditeľa Tinkoffu," prezradila bývalá finalista Miss Universe SR 2007.
 
Ján Valach Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

 

Ján Bachleda - mechanik

Katarína pokračovala opisom Jána Bachledu, ktorý má tiež cyklistickú minulosť: "S Johnym sme sa stretli v Kalifornii počas pretekov. Pochádza zo známej cyklistickej rodiny, je nadšený cyklista. Jeho záľubou je renovácia a úprava motoriek, takže s Peťom okamžite našli spoločnú reč. Johny je veľmi dobrý človek."
 
Peter Sagan a Ján Galéria fotiek (8) Zdroj: Twitter - Peter Sagan


Peter Kalány - masér

Keďže fyzickej prípravy nie je nikdy dosť, v Petrovom tíme pôsobí aj ďalší masér. "V pretekovom kolotoči sme neustále na cestách a potrebovali sme nájsť niekoho, kto by sa s Marošom striedal. Maséri a mechanici sú na cestách dlhšie ako jazdci, pretože sa stále presúvajú. Pepčo nám zapasoval a postupom času sme ho zapracovali naplno," vyjadrila sa o ďalšom členovi cyklistickej rodiny.
 
Peter Kalány Galéria fotiek (8) Zdroj: katesagan.blogspot.sk


Erik Baška

Posledný dôležitý člen tímu, ktorý je majstrom Európy v kategórii U23 z roku 2015. "Jeho dominanciou sú hromadné špurty a Peťa oslovil hlavne kvôli jeho schopnostiam a výsledkom. Erik je zverencom Jana Valacha z trenčianskej Dukly. Má za sebou zaujímavé úspechy a bola by škoda nevyužiť jeho potenciál v profesionálnej cyklistike." 
 
Erik Baška Galéria fotiek (8) Zdroj: bora-hansgrohe.com
 
Katarína na záver zhodnotila celý tím ako celok. "Musím povedať, že Bora-Hansgrohe je výnimočný tím s veľmi príjemnou atmosférou, doslova saturovanou priateľskými ľuďmi, ktorí žijú cyklistikou a svoju prácu robia s vášňou," napísala.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Peter Sagan Katarína Saganová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: katesagan.blogspot.sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články