VIDEO Prezident Kiska prišiel povzbudiť sklamaných mladíkov: Aj slzy patria k športu

Prezident Andrej Kiska ďakuje slovenským reprezentantom
Prezident Andrej Kiska ďakuje slovenským reprezentantom

POPRAD - Slovenskí hokejisti do 18 rokov prehrali vo štvrťfinálovom zápase s Ruskom 2:3 po predĺžení a na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie skončili. Víťazný gól strelil v 69. minúte Kirill Slepec.

Slováci v zápase otočili z 0:1 na 2:1, napokon sa však z postupu tešili Rusi. Do dejiska šampionátu prišlo už viacero významných hostí. Štvrťfinále Ruska so Slovenskom sledoval aj prezident SR Andrej Kiska, ktorý prišiel po zápase poďakovať chlapcom za ich výkon a povzbudiť ich, do ďalšej kariéry. 

"Dali ste do toho srdce, dali ste do toho všetko. Podľa mňa ste boli lepší, chýbalo trochu šťastia, ale taký je život," povedal prezident, ktorý sa potom osobitne poďakoval každému z našich reprezentantov.

"Ak chalani budú takto ďalej pokračovať, o budúcnosť slovenského hokeja sa absolútne nebojím. Dali do toho srdce, boli úžasní. Treba si uvedomiť, že hrali proti krajine, ktorá má tridsaťkrát viac obyvateľov ako my a hokej je pre nich tiež srdcovka. Naši hráči podali špičkové výkony. Mnohí z nich majú šancu dostať sa aj do NHL podľa toho, čo som sa rozprával s viacerými odborníkmi. Držím im prsty. Chýbalo nám trošku šťastia, v tomto zápase sme boli lepší ako Rusi. treba ich za tento výkon pochváliť," povedala hlava štátu po zápase médiam. 


Tagy: Rusko Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji Andrej Kiska

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
Facebook - Andrej Kiska; Video: Facebook - Andrej Kiska; Športky - Luboš Prager

DISKUSIA