Zachránili sme sa a musíme ďakovať Dánom: Janus si hľadá nový klub, spomína sa aj...

Jaroslav Janus
Jaroslav Janus

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenský brankár Jaroslav Janus sa dočkal štartu na 81. MS až v záverečnom zápase proti Švédsku (2:4). Svojej úlohy sa zhostil skvele, pripísal 26 úspešných zákrokov, neinkasoval ani raz.

Na ľad sa dostal v 26. minúte po treťom góle v sieti Júliusa Hudáčka. "Neviem, niekto na mňa zakričal, tak som začal baliť hokejku a išiel do bránky. Mal som aj šťastie, chalani zblokovali pár striel. Za stavu 1:3 sme nezvesili hlavy a bojovali sme ďalej," uviedol Janus, ktorý napriek prehre hodnotí zápas ako vydarený. "Som rád, že sme ho dobojovali so cťou a že sme po mojom nástupe na ľad neinkasovali. Chalani mi veľmi pomohli. Vedeli sme, že chceme dať divákom aspoň tento jeden zápas, lebo si to zaslúžili. Nevyhrali sme, ale myslím si, že takýto výsledok proti Švédom je pre nás úspech."

Turnaj však pre Slovákov kladne nevyznel, zakončili ho najhorším umiestnením na MS v histórii od postupu medzi elitu. "Nemôžem to hodnotiť pozitívne, ale vidíme, kde je kvalita. Máme všetci do jedného čo robiť, aby sme sa dostali na úroveň tých najlepších. Musíme uhrať body proti tímom, akými sú Dáni či Nóri, a ak sa nám podarí zdolať niekoho silnejšieho, môžeme byť radi. Zachránili sme sa a napokon musíme naozaj poďakovať Dánom."

Janusa čaká po príchode domov oddych, počas ktorého bude čerpať energiu na novú sezónu. "Určite si oddýchnem niekde na dovolenke a budem sa snažiť prísť na iné myšlienky. Po sezóne som hneď nabehol do prípravy, bolo to náročné obdobie." Dvadsaťsedemročný brankár je momentálne bez zmluvy, na tú najvhodnejšiu si počká.

"V Litvínove už zmluvu nemám, uvidíme, čo bude. Ja som išiel aj na šampionát s cieľom ukázať sa. Žiadnu ponuku ale ešte nemám," prezradil Janus, ktorého meno sa nedávno spájalo v súvislosti s návratom do Slovana Bratislava. Jeho tréner Miloš Říha sa po sezóne vyslovil, že by v tíme prijal slovenského brankára. "Bol by som rád, či už by to bol Slovan, alebo nejaký iný tím. Ja som otvorený všetkému," dodal Janus.


Tagy: Jaroslav Janus Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA