Hantuchová o najlepších tenistkách planéty: Bez Sereny chýbajú osobnosti!

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová

BRATISLAVA - Zranená slovenská tenistka Daniela Hantuchová zatiaľ presne nevie, kedy sa vráti do turnajového kolotoča. Prvé dva týždne regenerácie po únavovej zlomenine rebra označila za veľmi náročné. Bývalá svetová päťka totiž nemohla vykonávať mnohé základné veci.

"Nemohla som nič robiť - šoférovať, smiať sa, ani kašľať. Pre športovca je to veľmi ťažké. Už sa našťastie cítim lepšie a môžem normálne fungovať. Celý môj najbližší tenisový program bude závisieť od toho, ako sa bude zranenie hojiť, kedy budem môcť začať cvičiť a behať. Nechcem nič uponáhľať," zdôraznila Hantuchová, ktorá využila pauzu zavinenú zranením na mimošportové aktivity.

Na slovenský trh v pondelok uviedla nový produkt vlastnej značky, bonbóny pokrstila antukou z bratislavskej Matadorky, na ktorej ju jej stará mama Helena Hantuchovú zaúčala do tajov tenisovej abecedy. "Šport a zdravá výživa mi boli vždy blízke. Uplynulé mesiace boli pre mňa veľmi namáhavé. Otvorili sa mi nové možnosti. Chcela som uviesť na trh niečo, čo reflektuje moje skúsenosti v oblasti zdravej výživy," dodala slovenská fedcupová rekordérka.

Hantuchová jedným okom sleduje dianie na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros. Neuvažuje však o tom, že by sa do Paríža išla pozrieť na nejaké zápasy ako diváčka. Za najväčšiu kandidátku na titul považuje Rumunku Simonu Halepovú. "So Simonou som trénovala v Madride tesne pred mojím zranením. Hrá výborne a ak to zvládne mentálne, má šancu vyhrať Roland Garros. Favoritiek na titul je však veľa, momentálne je to veľmi otvorené. Pri absencii Sereny Williamsovej, ktorú onedlho čakajú materské povinnosti, ženskému tenisu akoby chýbali osobnosti." 


Tagy: Daniela Hantuchová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA