Slovenský brankár prežíva sezónu snov: Ešte nikdy som nemal toľko čistých kont

Matúš Putnocký
Matúš Putnocký

POZNAŇ - Slovenský futbalový brankár Matúš Putnocký môže v nedeľňajšom stretnutí záverečného 37. kola najvyššej poľskej súťaže vyrovnať jeden zaujímavý rekord. Tridsaťdvaročný gólman Lechu Poznaň si v tejto sezóne udržal 18-krát čisté konto a ak neinkasuje ani na ihrisku Jagiellonie Bialystok, vyrovná historický rekord Ekstraklasy zo sezóny 2005/2006, ktorý drží súčasná poľská reprezentačná jednotka Lukasz Fabiaňski.

Putnocký mohol dobehnúť Fabiaňského už minulý víkend v súboji s Wislou Krakov (2:1). "Novinári mi tieto čísla často pripomínajú, ale pre mňa majú väčšiu hodnotu víťazstvá nášho tímu," povedal rodák z Prešova podľa webu sportowefakty.wp.pl. "Dostať sa na úroveň takého brankára, ako je Lukasz Fabiaňski, by bol, samozrejme, pekný úspech, ale netešil by som sa z neho, keby sme nezískali žiadne body," doplnil niekdajší "strážca svätyne" Slovana Bratislava či MFK Košice.

Putnocký zamieril do Poznane pred touto sezónou z Ruchu Chorzów. Spočiatku kryl chrbát Bosniakovi Jasminovi Buričovi, ale od 5. kola je brankárom číslo jeden a konkurenta pustil medzi tri žrde iba sporadicky. Na otázku, či je to najlepšia sezóna v jeho kariére, odvetil: "Neviem, či až najlepšia, ale určite je dobrá. Aj na Slovensku som mal podobné obdobie, keď sme so Slovanom bojovali o Ligu majstrov a zahrali si v skupinovej fáze Európskej ligy. Avšak, pokiaľ ide o počet čistých kont, ešte som nikdy nemal také dobré výsledky." Situácia v Ekstraklase je pred posledným kolom mimoriadne zaujímavá. Majstrovský titul môže stále získať kvarteto tímov - Legia Varšava (43 bodov), Jagiellonia Bialystok, Lech Poznaň a Lechia Gdansk (všetky tímy po 41). "Stále sa môžeme stať šampiónmi, budeme bojovať a veriť až do konca," skonštatoval Matúš Putnocký.


Tagy: Matúš Putnocký Lech Poznaň

Zdroj:
SITA
Foto:
lechpoznan.pl

DISKUSIA