Nová hviezda Golden Knights prahne po triumfe: Vydám zo seba všetko!

Marc-André Fleury
Marc-André Fleury

LAS VEGAS - Dlhé roky chytal brankár Marc-André Fleury v zámorskej hokejovej NHL za Pittsburgh Penguins a trikrát ho potiahol až k zisku Stanleyho pohára. V stredu však zamával "tučniakom" na rozlúčku, stal sa totiž gólmanom nováčika profiligy Vegas Golden Knights.

Skúsený 32-ročný brankár to berie ako ďalšiu výzvu vo svojej športovej kariére. V stredu večer prišiel v Las Vegas počas rozširovacieho draftu priamo na pódium. "Zažil som vrelé privítanie, mám z toho radosť," okomentoval svoje pocity Fleury.

Je pripravený pokračovať v kvalitných výkonoch. "Vydám zo seba všetko, aby som prispel k nejakým víťazstvám nášho tímu. Pokúsim sa tiež o to, aby sa organizácii podarilo zblížiť s fanúšikmi. Tí budú určite skvelí, veď už vykúpili všetky celosezónne vstupenky," poznamenala draftová jednotka z roku 2003.

"Stále som nastavený tak, že chcem víťaziť. Vôbec som sem neprišiel vzdať sa a zostať napríklad brankárskou trojkou. Stále túžim po tímových úspechoch. To je najdôležitejšie," prezradil gólman Fleury, ktorý s manželkou Veronique plánuje stráviť niekoľko ďalších dní v Las Vegas a vyplniť ich hľadaním nového domova.


Tagy: Marc-André Fleury Vegas Golden Knights

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA