Tragická realita slovenského športu: Ďalší klub oznámil koniec, zaniká po 65 rokoch!

Tréner Ľubomír Urban a jeho zverenci sa dozvedeli nepríjemnú správuTréner Ľubomír Urban a jeho zverenci sa dozvedeli nepríjemnú správu Zdroj: SITA

NITRA - Vedenie basketbalového klubu MBK SPU Nitra sa rozhodlo neprihlásiť do Eurovia Slovenská basketbalová liga v sezóne 2017/2018. Profesionálny mužský basketbal sa tak pod Zoborom v nasledujúcom ročníku hrať nebude.

Klub mal väčšie problémy už od roku 2014, posledné tri sezóny odohral s mladým kádrom zloženým zo slovenských hráčov. Nitra skončila v uplynulej sezóne na poslednom jedenástom mieste, keď vyhrala iba tri zápasy.   

"Basketbalisti SPU Nitra nepodali prihlášku do nového ročníka SBL v sezóne 2017/18. Vedenie klubu sa jednoznačne rozhodlo nepokračovať v podmienkach, ktoré družstvo malo posledné tri roky od sezóny 2014/15, keď družstvo zachránil od konca bývalý hráč Peťo Seman. Trojročný projekt hrať SBL s mladými slovenskými hráčmi nikoho v Nitre ani na Slovensku neoslovil a tiež ani mladých slovenských hráčov. Vedenie klubu malo za cieľ zdvojnásobiť najmenší rozpočet klub v SBL a hrať v lige dôstojnejšiu úlohu, ktorá by zaručila perspektívu rozvoja basketbalu. Tento zámer sa napriek tomu, že Nitra je momentálne centrom priemyselnej výroby a rozvoja v Európe a veľkej snahe vedenia nepodarilo naplniť. MBK SPU sa ospravedlňuje svojim fanúšikom, že práve v čase, keď mesto Nitra bojuje o titul Európske mesto športu 2018, zaniká mužský basketbal, ktorý tu bol nepretržite 65 rokov v rôznych typoch súťaží. O tomto kroku sme informovali vedenie SPU, primátora mesta ako aj sponzorov. Dúfame a pevne veríme, že sa po určitom čase opäť vrátime k profesionálnemu basketbalu mužov v Nitre," píše sa v oficiálnom stanovisku vedenia klubu na jeho facebookovom profile.


Ďalší ŠOK! Basketbalová liga dostala za jeden deň druhú brutálnu ranu


"Nemá význam fungovať ďalej na takej úrovni ako v posledných troch rokoch, to sú vyhodené peniaze. Ďalej sa už nedá, bolo to len trápenie. Nepodarilo sa mi zohnať viac peňazí na dôstojnejšie účinkovanie," uviedol pre nasanitra.sme.sk prezident klubu Stanislav Michalík.

Viac o téme: MBK SPU Nitra
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články