Ďalší ŠOK! Basketbalová liga dostala za jeden deň druhú brutálnu ranu

Na snímke mužstvo MBK Lučenec, uprostred hlavný tréner Ivan KurillaNa snímke mužstvo MBK Lučenec, uprostred hlavný tréner Ivan Kurilla Zdroj: TASR

LUČENEC - Krátko po oznámení neprihlásenia sa MBK SPU Nitra do budúcej sezóny Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, prišla ďalšia zlá správa pre domáci mužský basketbal.

V nasledujúcom ročníku nebude hrať najvyššiu súťaž ani MBK Lučenec. Predbežný počet účastníkov ligy tak klesol z jedenásť na deväť. Informáciu priniesol oficiálny portál súťaže basketliga.sk, ktorý zverejnil aj stanovisko vedenia lučeneckého klubu.

"MBK Lučenec po vyčerpaní všetkých možností pokračovať v basketbalovej extralige oznamuje s poľutovaním všetkým priaznivcom, že nepodá prihlášku do sezóny 2017/2018.

Dôvodov pre neúčasť je niekoľko:

- nepodarilo sa nám rozšíriť okruh partnerov klubu, ktorí by vstúpili finančne alebo personálne do štruktúr klubu

- nedostatok vlastných hráčov

- problém so zabezpečením kvalitných slovenských hráčov (požiadavka SBA - minimálne jeden Slovák na palubovke a šesť na súpiske)

Zároveň chceme poďakovať v prvom rade Mestu Lučenec, konkrétne p. primátorke Pivkovej, poslancom MSZ a hlavne viceprimátorovi p. Baculíkovi, ktorý s nami do poslednej chvíle hľadal všetky možnosti pre odvrátenie tohto stavu, všetkým podporovateľom. Mrzí nás, že nemôžeme naplniť túžby našich skvelých fanúšikov a nepodarilo sa nadviazať na basketbalovú tradíciu v našom meste," píše sa v stanovisku.


Tragická realita slovenského športu: Ďalší klub oznámil koniec, zaniká po 65 rokoch!


Viac o téme: MBK Lučenec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články