V Žiline chcú aj o rok hrať Ligu majstrov: Zlá správa o stave Pečovského!

Na snímke zľava tréner MŠK Žilina Adrián Guľa, kapitán mužstva Michal Škvarka a športový manažér Karol BelaníkNa snímke zľava tréner MŠK Žilina Adrián Guľa, kapitán mužstva Michal Škvarka a športový manažér Karol Belaník Zdroj: TASR

ŽILINA - Úradujúci slovenský futbalový šampión MŠK Žilina má za sebou emóciami nabité zápasy 2. predkola Ligy majstrov, v ktorých sa mužstvu nepodarilo postúpiť ďalej cez dánsky FC Kodaň. V súčasnosti sa už pod Dubňom sústredia na čo najvyššie umiestnenie v nastávajúcom ročníku Fortuna ligy aj v domácej pohárovej súťaži s názvom Slovnaft Cup.

Zástupcovia žilinského klubu avizujú, že nastolená práca a filozofia bude pokračovať aj naďalej. Hneď na úvod v rámci 1. kola nového ročníka Fortuna ligy cestujú Žilinčania k nitrianskemu nováčikovi. "Očakávame náročný zápas. Nováčik má motiváciu navyše, aby sa pokúsil zdolať aktuálneho majstra. Verím, že sme dobre pripravení po fyzickej i mentálnej stránke a podarí sa nám zvládnuť tento duel. Bolo by to dobré z hľadiska vstupu do sezóny, aj ďalšieho vývoja,“ povedal športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

Letná príprava bola tento rok pod Dubňom krátka. Začala sa v polovici júna týždňovým sústredením v Bojniciach. Po návrate nasledovala séria štyroch prípravných zápasov. Viacero hráčov si plnilo reprezentačné povinnosti. Tréner Adrián Guľa mal kompletný káder k dispozícii až dva týždne pred prvým súbojom s FC Kodaň.

O tom, že pred novým ročníkom nechcú v Žiline zľaviť z najvyšších cieľov, hovorili aj na predsezónnej tlačovej konferencii. "Od začiatku chceme ísť za obhajobou titulu, dať signál, že sme pripravení. Verím, že sa to potvrdí aj na ihrisku. Ambície máme aj v Slovnaft Cupe, kde sme v ostatnej sezóne skončili účinkovanie vo štvrťfinále. Teraz sa chceme dostať čo najďalej,“ doplnil Belaník k cieľom klubu pred novou sezónou.

Kormidelník Adrián Guľa hodnotil nový model Fortuna ligy pozitívne: "Verím, že bude efektívny, teším sa na konkurenčné prostredie. Máme šancu hrať medzi sebou viac kvalitných zápasov, súťaž bude zaujímavá." Podľa jeho slov chcú hráčov nielen rozvíjať, ale dosiahnuť s nimi aj kvalitné výsledky.

Najnovšou informáciou z kabíny je predĺženie zmluvy Michala Škvarku pod Dubňom na ďalšie dva roky. "Ukázal charakterný postoj voči klubu. Michal podpísal kontrakt, aj keď sa nám nepodarilo postúpiť ďalej v Lige majstrov. Je to veľký signál pre ostatných hráčov," uviedol kouč Guľa na margo 24-ročného stredopoliara.

Ešte pred spomenutými zápasmi 2. predkola Ligy majstrov odišli z kádra Žiliny dve opory - najlepší strelec uplynulého ligového ročníka s 20 gólmi Filip Hlohovský a kamerunský pravý obranca Ernest Mabouka, ktorý pôsobil v MŠK sedem rokov.

Naopak, novými predsezónnymi tvárami sú 21-ročný ofenzívny univerzál Róbert Polievka, ktorý prišiel z Dunajskej Stredy výmenou za krídelníka Lukáša Čmelíka. Do tímu pribudol aj 20-ročný pravý obranca Juraj Chvátal, prišiel na hosťovanie zo Sparty Praha. Zmluvu s MŠK Žilina predĺžil aj 19-ročný stredopoliar a odchovanec Jakub Michlík. V klube uvažujú ešte nad posilou do útoku.

Nie veľmi dobrou správou je, že zranený stredopoliar a reprezentant Viktor Pečovský absolvoval v utorok ďalšiu operáciu a začína s postupnou rehabilitáciou. Brankár Miloš Volešák je po artroskopii kolena, postupne sa zapája do prípravy s tímom. Jeho návrat do zostavy plánujú v najbližších dňoch až týždňoch.

Zmeny v kádri MŠK Žilina pred sezónou 2017/2018: 

Príchody: Róbert Polievka (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Juraj Chvátal (Sparta Praha/ČR, hosťovanie)

Odchody: Filip Hlohovský (FC Seongnam/Kór. rep.), Ernest Mabouka (Maccabi Haifa/Izr.), Joan Herrera (hosťovanie v štádiu riešenia), Nermin Haskič (MFK Ružomberok), Bojan Letič (zatiaľ bez klubu).

Súpiska MŠK Žilina pred jesennou časťou sezóny 2017/2018:

Brankári: Miloš Volešák, Aleš Mandous, Martin Leško

Obrancovia: Filip Kaša, Róbert Mazáň, Denis Vavro, Kristián Vallo, Martin Králik, Juraj Chvátal, Jakub Holúbek, Dávid Hancko

Stredopoliari: Eugeniu Cociuc, Miroslav Káčer, Viktor Pečovský, Michal Klec, Róbert Polievka, Michal Škvarka, Iván Santiago Díaz

Útočníci: Lukáš Jánošík, Samuel Mráz, Nikolas Špalek, Eligijus Jankauskas, Roland Gerebenits, Yusuf Otubanjo, Ramil Šejdajev.

Realizačný tím MŠK Žilina:
Športový manažér: Karol Belaník
Tréner: Adrián Guľa
Asistenti trénera: Marián Zimen, Ladislav Kubalík
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Tímový manažér: Vladimír Leitner
Vedúci tímu: Marián Varga
Kondično-rehabilitačný tréner: Milan Ťapay
Lekári: Juraj Popluhár, Jozef Hudcovský, Róbert Adamov
Fyzioterapeut: Tomáš Lintner
Maséri: Peter Vojt, Jozef Hromka, Marko Kopas
Kondičný tréner: Jakub Hodál

Viac o téme: Viktor Pečovský MŠK Žilina
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy