Hráči Ružomberku boli sklamaní z Rooneyho prístupu: Trochu to svedčí o jeho charaktere!

Wayne Rooney
Wayne Rooney

RUŽOMBEROK - Útočník slovenského futbalového klubu MFK Ružomberok Miloš Lačný prezradil zaujímavosť z minulotýždňového úvodného zápasu 3. predkola Európskej ligy na ihrisku FC Everton. Anglický tím triumfoval tesne 1:0, hviezda Wayne Rooney v dueli zažil obnovenú súťažnú premiéru v drese "Toffees" po návrate z Manchestru United.

"Náš kapitán Ján Maslo si s ním chcel vymeniť dres. Dohodli sa, že si tričká vymenia až v šatni, ale Rooney sa potom akosi ponáhľal do sprchy. Neskôr prišiel do našej šatne iný hráč Evertonu a priniesol svoj dres. Rooney sa na to vykašľal, takže to trochu svedčí o charaktere tohto hráča," vyhlásil Lačný pre sport.aktualne.cz pred štvrtkovou odvetou pod Čebraťom, v ktorej Ružomberčania túžia zaskočiť favorizovaného protivníka z "kolísky futbalu".

"V Anglicku to bol normálny zápas až na to, že domáci boli výborní v hre s loptou. Do žiadnych obrovských šancí sme ich však nepúšťali. Naopak, my sme trafili brvno. Myslím si, že odveta bude ešte otvorená a máme šancu prekvapiť," myslí si 29-ročný rodák z Levoče. MFK Ružomberok je posledný zástupca SR v tohtosezónnej pohárovej Európe, keďže ako jediný zvládol 2. predkolo EL alebo LM. "Ťažko povedať, prečo slovenské kluby v Európe ustupujú. Slovan alebo Žilina vyhrajú ligu a v Európe padnú na zem. Svedčí to asi o tom, že slovenské kluby nie sú tak dobre pripravené, aby mohli byť úspešné v európskych pohároch," skonštatoval Miloš Lačný.


Tagy: Wayne Rooney Miloš Lačný MFK Ružomberok Everton CF

Zdroj:
SITA
Foto:
evertonfc.com

DISKUSIA