Neymar vyvolá na futbalovom trhu šialenstvo: Nebudeš nám chýbať! Ozýva sa v médiách

Neymar
Neymar

PARÍŽ - Ohlasy médií na prestup futbalistu Neymara z FC Barcelona do Paríža St. Germain za 222 miliónov eur.

iDnes.cz: "V osobe Neymara Paríž získal nielen futbalistu, ktorý za štyri roky v Barcelone nastrieľal 105 gólov a na ďalších 80 asistoval. Dvadsaťpäťročný Brazílčan patrí k športovcom s najväčším marketingovým potenciálom. Neymar je jednoducho značka, brand. Katarskí majitelia PSG vycítili šancu a využili ju."

Przeglad Sportowy: "Prestup Neymara je najpolitickejší v histórii futbalu. Katar jednoducho Neymara potrebuje. Brazílčan nie je zárukou, že PSG získa trofej v Lige majstrov."

BBC: "Barcelona dosiahla v marci jeden z najpozoruhodnejších obratov v histórii Ligy majstrov, keď si tromi gólmi v záverečných siedmich minútach zabezpečila senzačný postup celkovým skóre 6:5 nad Paríž St. Germain. Najdôležitejším hráčom tejto historickej noci bol bezpochyby Neymar, ktorý podal jeden z najlepších výkonov v kariére, no na druhý deň sa hovorilo iba o Messim. V tomto momente bolo rozhodnuté."

Mirror: "Neymar sa v Paríži pripojí k svojmu priateľovi Danimu Alvesovi a bude chcieť pre mužstvo získavať trofeje. Mala by mu k tomu pomôcť aj desiatka na drese, ktorú preberie od Javiera Pastoreho."

France Football: "Prestup Neymara do Paríža sa stal najväčšou historickou udalosťou vo futbale, nech už sa na trhu s hráčmi stane čokoľvek."

Bild: "Prestup Neymara vyvolá na európskom futbalovom trhu šialenstvo. Myslia si to aj tréneri Wenger, či Klopp. 222 miliónov môže spustiť lavínu."

L'Equipe: "Dva týždne sledoval svet telenovelu o odchode Brazílčana Neymara do Paríža. Šialenstvo je ukončené."

Marca: "V dnešnej dobe dokonalosť neexistuje. Ale trojzáprah Messi - Suarez - Neymar k nej mal blízko. 222 miliónov je obrovská suma, koľko by teraz stáli Pelé alebo Maradona?"

AS (Špan.): "Výškou sumy FC Barcelona zaplatil všetky svoje prestupy za posledné tri roky. Nik nepovažoval za možné, že by sa mohlo zaplatiť toľko peňazí za jedného hráča. "

Sport (Špan.): "Donedovidenia! Neymar zrušil triumvirát. Nebudeš nám však chýbať."

Mundo Deportivo (Špan.): "Suma je mimo reality. Neymar vymení kaviár za pomfrity. Je to však rentabilný obchod pre FC Barcelona."

El Mundo (Špan.): "Barca bude bez Neymara nudná. Je to veľké nešťastie."

Le Monde (Fr.): "Transfer, ktorý prináša všetky rekordy."

Le Figaro (Fr.): "Futbalový svet sa rozpadá z rovnováhy. PSG má však všetky dôvody, aby veril tejto investícii. Je však treba toľko peňazí na pobavenie ľudí?"

Ouest France (Fr.): " Futbal a peniaze. Kde sú hranice?"

Le Parisien Fr.): "PSG uskutočnil prestup storočia."

The Guardian (Angl.): "Je na počudovanie, odkiaľ pramení frustrácia Neymara, že opustí jeden z najlepších klubov sveta a ide hrať do jednej z najslabších líg."

Daily Mail (Angl.): "RIP MSN: S touto zmluvou si PSG zaistil nielen služby jedného z troch najlepších útočníkov sveta, ale Brazílčan rozbil aj najnebezpečnejší triumvirát moderných čias."

The Telegraph (Angl.): "Suma je nielen prijateľná, ale je to aj dobrý obchod pre PSG."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Bomba N. Európsky futbal sa stal "Neymarktom." Rekordný transfer ukazuje na isté diery vo finančnej fair-play. Šejk Al Thani investuje do jediného transferu 600 miliónov eur, horu peňazí, takmer celý obrat Barcelony. Tento transfer dáva poza uši etike a všetkým pravidlám, možno je smrteľný pre pravidlá fair-play, ktoré FIFA a UEFA zaviedli pre futbal, ktorý sa stáva čoraz viac priemyslom voľného času."


Tagy: FC Barcelona Neymar Paris Saint-Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA