VIDEO Pokutový kop a dve červené karty: Trnava aj po šlágri s Trenčínom zostáva stopercentná!

Sprava: Yasin Pehlivan z FC Spartak Trnava a Rodney Rudy Ferdinand Klooster z AS TrenčínSprava: Yasin Pehlivan z FC Spartak Trnava a Rodney Rudy Ferdinand Klooster z AS Trenčín Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava na vlastnom ihrisku zdolali hráčov AS Trenčín 2:1 v sobotňajšom stretnutí 3. kola slovenskej Fortuna ligy a naďalej sú tak stopercentní. Zverenci Nestora El Maestra vstúpili do nového ročníka FL v dobrej forme, triumfovali vo všetkých troch doterajších stretnutiach a s 9 bodmi vedú priebežnú ligovú tabuľku. Trenčín prehral druhýkrát po sebe, na svojom konte má tri body za jedno víťazstvo.

V prvej 10-minútovke mali oba tímy dve dobré šance, ktoré však zostali nevyužité. Najskôr v 7. minúte loptu zakončujúceho Paura nadvihol Vantruba nad bránu a o dve minúty po úniku Pekára spálil stopercentnú šancu Egho, keď jeho prízemná strela smerovala priamo na Chovana. V 23. minúte strelu Skovajsu, smerujúcu do pravej šibenice, vyrazil Vantruba na roh a po jeho zahraní dostal Trenčanov do vedenia El Mahdioui hlavičkou pod brvno. Domáci sa dočkali vyrovnania v 31. minúte, keď za ruku Trenčanov v šestnástke nariadil rozhodca Kružliak pokutový kop, z ktorého Godál vyrovnal na 1:1. V poslednej štvrťhodine zaujal ešte pas Čanturišviliho, ktorý vrátil Jirka, no v šestnástke spoluhráčov nenašiel. V závere polčasu mali ešte technickejší Trenčania výhodu niekoľkých rohov, no skórovať sa im nepodarilo.

Sprava: Tréner z AS Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA

V druhom polčase už v 48. minúte nastrelil Jirka z uhla bočnú sieť trenčianskej brány a po následnom rohu hlavičkoval Egho vedľa. V 54. minúte po rýchlej akcii domácich a nezištnej prihrávke Jirku zakončil strelou pod brvno Godál - 2:1. Trenčania sa v celom zvyšnom čase snažili o vyrovnanie, no druhého gólu sa nedočkali. V 76. minúte sa cez Kadleca a Greššáka dostal jeden z trenčianskych hráčov a nebezpečenstvo odvrátil Tóth, ktorý mu loptu odkopol na roh. Po ňom hlavičkoval vedľa Kleščík. V záverečnej 10-minútoke prišli Trenčania o dvoch hráčov. Najskôr v 84. minúte po faule na Jirku a druhej žltej karte videl červenú Šulek a o tri minúty neskôr po faule na Pehlivana a znova druhej žltej karte musel predčasne z hracej plochy aj Klooster. V stretnutí sa už nič podstatné neudialo a domáci si zaslúžene pripísali tretie víťazstvo v rade.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 2:1 (1:1)
Góly: 31. a 54. Godál (prvý z 11 m) - 23. El Mahdioui. Rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Lieskovský, ŽK: Čanturišvili, Tóth - Klooster, Šulek, Kleščík, ČK: 84. Šulek, 87. Klooster (obaja Trenčín) obaja po druhej ŽK, 3890 divákov.

Spartak: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Pehlivan, Greššák – Jirka (90.+ Janso), Pekár (66. Mihálik), Čanturišvili (80. Oravec) – Egho

Trenčín: Chovan – Klooster, Šulek, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Gong (46. Ubbink), Paur, Zubairu (46. Beridze), Kvocera (71. Mance) – Janga

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "V prvom polčase to bol obojstranne taktický výkon. Trenčania sú z môjho pohľadu jedným z najlepších mužstiev na Slovensku, čo v zápase i potvrdili. Mali sme dobré šance, predviedli sme niekoľko dobrých protiútokov a do polčasu zaslúžene vyrovnali na 1:1. Po zmene strán sme boli odmenení víťazstvom po druhom góle Godála, vylúčenie dvoch hráčov hostí v závere stretnutia nebudem komentovať."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Bolo to vyrovnané stretnutie, v ktorom sme mali lepší vstup do zápasu a išli sme do vedenia. Výsledok sme si neustrážili, súper vyrovnal z pokutového kopu. Do druhého polčasu  som urobil dve zmeny, striedajúci Beridze ma svojím výkonom uspokojil, naopak výkon Ubbinka bol pre mňa sklamaním. Rozhodujúci gól sme dostali po rýchlej kontre a zakončení stopéra domácich, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich. My sme mali platonický tlak, no chýbala nám kvalita a v závere sme inkasovali dve červené karty. Domáci vyhrali zaslúžene, my odchádzame smutní."

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín Nestor El Maestro
  • Zdroj: SITA, TASR, športky