Neymar chce zažalovať Barcelonu: Najdrahší futbalista histórie rozpútal spor o milióny!

Neymar sleduje úvodný ligový duel PSG
Neymar sleduje úvodný ligový duel PSG

PARÍŽ - Ani nie týždeň po rekordnom prestupe do Paris St. Germain sa rozhorel spor o milióny medzi útočníkom Neymarom a jeho bývalým zamestnávateľom Barcelonou. Podľa serveru Globo Esporte chce brazílsky futbalista zažalovať klub u medzinárodnej federácie FIFA za to, že mu nevyplatil bonus vo výške 26 miliónov eur.

Na prémii sa Neymar dohodol s Barcelonou vlani na jeseň pri predĺžení zmluvy do roku 2021. Sumu, ktorá bola uložená u notára, mal dvadsaťpäťročný Brazílčan dostať teraz v auguste, ale po jeho prestupe za astronomických 222 miliónov eur do PSG katalánsky klub peniaze previedol späť na svoje konto.

Podľa Barcelony neboli naplnené podmienky toho, aby Neymar mohol bonus získať. Jednou z nich bolo, že nebude do 31. júla rokovať s iným klubom. Zástupcovia brazílskeho hráča teraz chcú, aby FIFA rozhodla, že má na prémiu nárok.

Neymar minulý týždeň prestúpil z Barcelony do francúzskeho tímu Paríž St. Germain, ktorý za neho zaplatil výstupnú klauzulu 222 miliónov eur. Stal sa tak najdrahším futbalistom histórie.


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA