VIDEO Jubilejný gól Rooneyho Evertonu na výhru nestačil: Oslabené City spasil Sterling!

Wayne Rooney oslavuje vedúci gól EvertonuWayne Rooney oslavuje vedúci gól Evertonu Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti domáceho Manchestru City a Evertonu sa v pondelňajšej dohrávke 2. kola najvyššej anglickej súťaže rozišli zmierlivo 1:1. Hosťujúci Wayne Rooney otvoril skóre v 35. minúte po prihrávke Dominica Calverta-Lewina, striedajúci Raheem Sterling vyrovnal volejom osem minút pred koncom riadneho hracieho času.

Domáci dohrávali vyše polčasu bez Kylea Walkera, ten sa predčasne porúčal po dvoch rýchlych žltých kartách. Červenú kartu po druhej žltej videl v závere aj Morgan Schneiderlin z Evertonu. Rooney sa na štadióne mestského rivala svojho bývalého zamestnávateľa Manchester United stal iba druhým hráčom, ktorý v Premier League nastrieľal 200 gólov. Za rekordom Alana Shearera však stále zaostáva o 60 zásahov.

Manchester City - FC Everton 1:1 (0:1)
Góly: 82. Sterling - 35. Rooney, ČK: 44. Walker po 2. ŽK - 88. Schneiderlin po 2. ŽK

Viac o téme: Wayne Rooney Everton FC Manchester City FC