Domáca kliatba proti Neftechimiku pokračuje: Prišiel výpadok, bod je pre nás objektívny!

Sprava: Ivan Švarný, Marek Mazanec, Boris Sádecký z HC Slovan Bratislava a Pavel Kulikov z Neftechimik Nižnekamsk
Sprava: Ivan Švarný, Marek Mazanec, Boris Sádecký z HC Slovan Bratislava a Pavel Kulikov z Neftechimik Nižnekamsk

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom domácom zápase KHL s Neftechimikom Nižnekamsk 3:4 po predĺžení. S týmto súperom ťahajú negatívnu domácu sériu, zatiaľ naposledy nad ním zvíťazili v sezóne 2012/2013. Na zverencov Miloša Říhu teraz čaká najvzdialenejší výjazd sezóny, počas nasledujúceho týždňa odohrajú tri stretnutia na klziskách protivníkov. Prvé majú na programe v pondelok 11. septembra na ľade Admiralu Vladivostok od 11.30 h SELČ.

Slovan viedol gólom Mareka Viedenského, no hosťom sa podarilo otočiť troma gólmi. V 45. min skorigoval Nick Ebert a v 56. min vyrovnal Marek Viedenský. Druhý bod pre hostí zariadil v predĺžení Pavel Kulikov. Ohlasy po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Konečne sme dali prvý gól a malo nás to naštartovať. Namiesto toho nás to uspelo a po troch chybách sme inkasovali. Pozitívne je, že sme sa ubránili viacerým presilovkám súpera. Za vývoj duelu je bod pre nás objektívny."

Andrej Nazarov (tréner Neftechimiku Nižnekamsk): "Bol to veľmi zaujímavý zápas s množstvom emócií. Divákom sa to muselo páčiť. Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Konečne teraz ideme domov."

Lukáš Kašpar (útočník Slovana): "Začali sme slušne, ale potom sme po obrovských chybách inkasovali. Tretiu tretiu sme boli omnoho lepší a dotiahli sme sa na súpera. Tlačili sme, no v predĺžení sme opäť dostali gól."

Ivan Švarný (obranca Slovana): "Ťažko sa hodnotí bezprostredne po zápase. Mali sme dobrý vstup, no potom prišiel výpadok. Tretiu tretinu sme sa povzbudili a do hry vložili niečo pozitívne, prinieslo to so sebou aj dva góly. Škoda desiatich sekúnd v predĺžení, mohli sme ísť do nájazdov a tam je to vabank. Z tohto zápasu sme mohli vziať aj tri body, nie iba jeden."

Patrik Bačík, obranca Slovana: "Škoda, že sme po vyrovnaní nedokázali rozhodnúť. Hral som po zranení, prvú tretinu som však nedohral, pretože ma bolel chrbát. Cez prestávku ma fyzioterapeuti dali do poriadku. Na prvý zápas to z mojej strany nebolo zlé."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Opäť sme prespali prvú tretinu. Náš výkon sa potom zlepšil, ale mrzí ma gól v predĺžení. Moje body sú jedna vec, ale keď sa nevíťazí, sú pre mňa zbytočné."


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava Neftechimik Nižnekamsk Ivan Švarný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA